Beauty

5 kroků k dosažení těla vašich snů

Mnoho lidí by chtělo jiné tělo, než to, které mají. Jedni by chtěli zhubnout, druzí trochu přibrat a splnění svého snu vidí někde v nekonečnu. Zapomeňte na módní trendy, hladovky či přejídání, „zázračné tabletky“ a nákladné programy. Pokud opravdu chcete změnit své tělo, změňte své myšlení. Stačí pár jednoduchých kroků a můžete být spokojenější.

Stanovte si reálné cíle
Než budete moci mít tělo, po kterém toužíte, musíte vědět, jak vaše tělo funguje. Vaší cílem by nemělo být rychle shodit nebo nabrat 10 kilogramů, ale pomalu se dopracovat k pěknému a hlavně zdravému tělu. Mějte na paměti, že jen na zelenině tělo být nemůže, a že existují i tělu prospěšné tuky – takové, ve kterých převažují nenasycené mastné kyseliny (najdete je v ořechách, tučných rybách, rostlinných olejích…).

Odhoďte výmluvy
Nemám čas zkoumat, co je zdravé a co ne. Zdravé potraviny jsou příliš drahé. Začnu s tím hned od pondělka, od nového měsíce, od nového roku… To vše jsou výmluvy a vedou pouze k tomu, že na sobě nikdy pracovat nezačnete. Pokud se rozhodnete, že se svým tělem chcete něco udělat, začněte s tím hned a tím je myšleno opravdu hned. Podívejte se, co jste právě nyní chtěli sníst nebo vypít a nahraďte to třeba ořechy a vodou. Právě to může být první krok k úspěchu.
5_triku_telo_snu_01
Informujte se
Chcete-li jíst zdravě a vašemu tělu prospěšně, zjistěte si základní informace o tom, jaký mají ty které potraviny na vaše tělo vliv. To, že je něco zelené ještě neznamená, že to je to pravé. Tělo potřebuje například pravidelnou dávku různých živin a vitamínů, které mu dodají energii k fungování, zajistí dobrou funkci životně důležitých orgánů a ochrání ho před volnými radikály, jež mohou způsobit poškození buněk. Na co by vám bylo pěkné tělo bez života? Než tedy přistoupíte ke změnám svého životního stylu, informujte se!

Pohyb
Ať už chcete zhubnout, nebo přibrat, pohyb je nesmírně důležitý v obou případech. Správný druh pohybu vám může pomoci shodit nadbytečná kila, ale také zpevnit to, co jste nabrali, pokud je vaším cílem přibrat.

Hydratace
Pravidelně doplňujte tekutiny a to zejména vodou (můžete si do ní, pro dochucení, přidat plátek citronu či pomeranče, nebo třeba šťávu z okurky). Vyhněte se slazeným limonádám, sladkým šťávám a džusům, které obsahují velké množství kalorií a různých přidaných látek, které vaše tělo minimálně nepotřebuje. Voda vás udrží nejen hydratované, ale pomůže také běžet vašemu metabolismu tak, jak by běžet měl.

text: redakce / foto: dreamstime

Doporučené

Přidat komentář