Bydlení

5 tipů jak zútulnit váš domov

Jaro je tu a s ním přichází ten nejlepší čas na proměnu vašeho bydlení. To ovšem nemusí hned znamenat razantní změnu celého interiéru. Stačí vhodně zvolené doplňky a vaše bydlení se rázem promění na útulný domov. Navíc tato proměna zabere minimum času i finančních prostředků.

Vytvořte harmonické prostředí pomocí barev
Barvy dokážou s interiérem doslova zázraky. S vhodně zvolenou barvou můžete místnosti opticky zvětšit nebo zmenšit. Zároveň barvy výrazně ovlivňují naši náladu. Příjemnou atmosféru a pocit útulnosti zajistí teplé barvy, jako je červená, žlutá nebo oranžová. Uvolňujícím dojmem pak působí barvy v béžových odstínech, odstínu slonoviny nebo starorůžové.

Nemusíte ihned koupit plechovku barvy, popadnout váleček a přemalovat všechny stěny. Barvy do vašeho obývacího pokoje nebo ložnice můžete dodat za pomoci textilu a doplňků. Také tapeta se zajímavým vzorem v příjemných barvách může místnost proměnit k nepoznání.

Pozvěte si na pomoc přírodu
Ratanové koše, tkané koberce, dřevěné větve ve váze, ale i miska s kameny nebo mušlemi nasbíranými na poslední dovolené. To jsou jedinečné doplňky, které vnesou do místnosti příjemnou atmosféru. Nepostradatelnou dekorací jsou i pokojové rostliny, které pročistí vzduch a zároveň pozitivně ovlivní vaši psychiku.

S atmosférou si umí pohrát také dřevěný nábytek. Stačí pořídit nový dřevěný odkládací stolek či křesílko z ratanu a daná místnost ihned působí daleko harmoničtějším dojmem. Originální kousek si můžete vytvořit i vy sami. Stlučte několik bedýnek k sobě a vytvořte si komodu, kterou nenajdete jinde na světě. Vyplňte ji ratanovými košíky, sukulenty v barevných květináčích i sbírkou trofejí.
domov3
Pohrajte si s osvětlením
Významnou roli v interiéru hraje také světlo. Například obývací pokoj nebo místnosti určené ke spánku by měly být doplněny o tlumené osvětlení. A naopak přímé a výrazné světlo umístěte do pracovny, kuchyně nebo jídelny. Velmi příjemnou atmosféru vytvoří lampy rozmístěné po celé místnosti nebo svíčky a aromalampy.

Polštáře, přehozy nebo závěsy
Přehozy, polštáře, závěsy… to jsou jedinečné doplňky, které hrají v interiéru výraznou roli a dokážou ovlivnit jeho atmosféru. Pohrajte si s barvami, strukturami a vzory a během pár chvil proměňte místnost k nepoznání.
domov4
Nepodceňujte koberce
Koberce jsou jedinečným doplňkem, který váš interiér zabydlí, zkrášlí a prohřeje zároveň. Navíc dnešní trh nabízí nepřeberné množství koberců v různých barvách, rozměrech, vzorech a provedeních. Koberec můžete sladit s bytovým textilem nebo z něj naopak udělat ústřední prvek místnosti.

Zdroj: Linie Design Studio / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář