Vztahy

7 tipů jak motivovat partnera

V dnešní době je z mnoha důvodů snadné ztratit jiskru. Mnoho lidí cítí únavu a vyčerpání díky stresu, ztrátě zaměstnání nebo přepracování. Pokud váš partner prochází těžkým obdobím, pak je vaší rolí ho podpořit, zvýšit mu sebevědomí a motivovat ho. Ukažte mu, že na řešení problémů není sám. Buďte připravená, že to nebude jednoduché, že budete čelit emotivním situacím a nervozitě. Ale pokud očekáváte v těžkých situacích od partnera podporu, měla byste jí být na oplátku schopna poskytnout i vy jemu.

Malé kroky
Mnohdy bývá cesta k dosažení snů dlouhá a komplikovaná. Můžete mít pocit, že je váš cíl nedosažitelný kvůli nečekaným překážkám, na které cestou narazíte. Pokud si váš partner neví rady, jak začít, nebo jak se pousnout dál, zkuste mu navrhnout, aby začal malými kroky. Vžijte se do jeho situace a dejte dohromady seznam věcí a lidí, kteří by mu mohli pomoci překážky překonat.

Důkaz úspěchu
Pokud se partnerovi nedaří, zkuste mu připomenout nejen jak skvělý a talentovaný je, ale také příklady jeho dřívějších úspěchů, které dokazují, že má schopnosti potřebné pro dosažení svých snů.

Hledejte příčinu
Někdy není jednoduché přijít na to, co je skutečnou příčinou partnerových špatných nálad a problémů. Najděte si čas si s ním o tom promluvit, abyste pochopila, co ho trápí. Teprve potom ho budete moci opravdu podpořit.

Nebuďte neodbytná
Pokud chcete někomu pomoci, musíte být opatrná, abyste svou snahou nevytvářela ještě větší tlak. Partner by měl cítit, že jste mu připravená pomoci, ale netlačíte na něj, zvlášť ve chvíli, kdy má pocit, že je obklopen problémy a všichni by mu měli dopřát klid.
motivace_partnera_02
Nechvalte příliš
Chvála je určitě důležitá součást podpory a motivace partnera, nesmí jí však být příliš, potom nepůsobí upřímně a ztrácí kýžený účinek. Nerozplývejte se denně nad jeho úspěchy, stačí čas od času lehce naznačit.

Oceňte každý pokus
Je těžké začít něco nového a neznámého, zvlášť, když se necítíte nejlépe. Když se partnerovi něco podaří, i když je to jen malý krok kupředu, měla byste to ocenit. Není lepší způsob motivace, než když partner vidí, že jeho snaha a činy nejsou brány jako samozřejmost.

Najděte něco pozitivního
Pokud se partner pustil do prvních kroků k překonání těžkého období, pak byste měla vyzdvihnout jakýkoli pozitivní výsledek, kterého dosáhne. Vždy se dá najít něco pozitivního a díky energii, kterou alespoň částečný posun správným směrem přináší, jsou pak další kroky snazší.

I silní a úspěšní lidé mají období nezdarů a mohou na nějaký čas ztratit motivaci. Tím, že pomůžete svému partnerovi ji znovu najít, upevňujete váš vztah a pomáháte nejen tvořit společnou budoucnost, ale také prostředí, kde je vzájemná podpora samozřejmostí.

text: redakce / foto: dreamstime

Doporučené

Přidat komentář