Beauty

7 triků pro dokonalý make-up i v horkém dni

Během horkých letních dnů spoustu žen odkládá make-up do šuplíku. Co když se ale chystáte na důležitou schůzku, rande během tropické noci nebo se zkrátka bez make-upu neobejdete, ani když se teploty blíží ke čtyřicítce? Máme pro vás několik tipů, jak svému malému uměleckému dílu prodloužit výdrž tak, abyste na konci dne nevypadala jako rozteklá vosková figurína!

Podkladové báze
Krok číslo jedna by měla být podkladová báze. Existuje mnoho druhů – rozjasňující, korekční nebo vyhlazující. Všechny ale mají za úkol udržet make-up na vaší tváři co nejdéle a vytvořit až „photoshopový“ efekt dokonalé pleti. Dávejte si však pozor na silikonové báze, které při dlouhodobém používání mohou ucpávat póry. Dámy s mastícími se víčky ocení podkladovou bázi pod oční stíny, například od značky Mii. Ta zabrání, aby se stíny během dne slily do jedné šmouhy, a podpoří jejich pigmentaci.

Nanášejte make-up správně
Pokud nemáte velmi suchou pleť, je pro horké dny lepší zvolit matnější make-up. Matný make-up od Mii obsahuje dokonce SPF 30, které nejen v létě rozhodně přijde vhod. Víte, že i technika nanášení může rozhodnout o délce výdrže? Make-up na pleť nenatírejte, ale jemně vklepávejte pomocí houbičky, prstů nebo hustého štětce. Po nanesení ještě obličej jemně „poťupejte“ rukama, jejich teplo pomůže make-upu se vpít do pleti.

Pudrujte
Ať sypký nebo kompaktní, pudr zastává v líčící rutině hned několik rolí – vyhlazuje povrch pleti, sjednocuje její tón, zmatňuje a hlavně uzamyká make-up. Pokud chcete své líčení ultra odolné, vyzkoušejte trik make-up artistů zvaný „baking“. Sypký pudr ve vrstvě naneste na T-zónu, nechte několik minut působit, aby pohltil veškerý maz z pleti, a jemným štětcem jej potom oprašte.

Fixujte
Skvělá vychytávka nejen do letních dní. Jemný sprej osvěží pleť a zafixuje make-up. Pokud máte problém s tím, že pudr a make-up je na vás zkrátka vidět, právě fixační sprej se postará o jejich dokonalé splynutí s texturou pleti. Hydratační mlhu Pevonia Botanica můžete používat ke svlažení pleti i během dne.
pevonia_makeup_triky_02
Řasenka na správném místě
Voděodolná řasenka je v létě základ, přežije bazén, pot i rozprašovač s vodou. Najít tu pravou může chvíli trvat, ale rozhodně nehledejte tu z loňska, která vám leží v toaletním stolku. Jako každou řasenku, i tu voděodolnou je třeba vyměnit po třech měsících. Pokud se vám pod brýlemi obtiskuje na spodní víčko, zkuste ji jemně poprášit pudrem.

Neslíbatelná rtěnka
Pokud nechcete po každém usrknutí z drinku kontrolovat, zda nemáte rtěnku až na nose, budete milovat tekuté matné rtěnky Mii. Po nanesení zaschnou a drží až do druhého dne ráno. Jestliže preferujete krémovou rtěnku, naneste pod ni na celé rty konturovací tužku ve stejném odstínu.

Poslední záchrana
Pokud cítíte, že se make-up roztéká, rozhodně se jej nesnažte zachránit dalším vrstvením produktů, hlavně pudru. Jediné, čeho dosáhnete, budou nevzhledné mapy na obličeji nebo drolící se žmolky. Do kabelky si připravte matující papírky, které v průběhu dne můžete použít k odstranění lesku například na čele.

Zdroj: Pevonia Botanica / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář