Beauty

Aloe vera pro zdraví a krásu vlasů

Přírodní šťáva z listů aloe vera obsahuje enzymy, pryskyřice, vitamíny a celou řadu dalších látek s velkým spektrem účinků. Jednou z mnoha výhod využití aloe vera v péči o krásu je jeho aplikace na vlasy.

Aloe vera čistí, vyživuje, chrání vlasy před poškozením a jako bonus dodá zářivý lesk. Máte-li tedy pocit, že vaše vlasy nejsou dost zdravé, silné a lesklé, zkuste zaměřit svou pozornost právě na tento dar přírody.
Aloe vera se zdá být ideálním prostředkem pro řešení snad všech problémů s vlasy – zbaví vás svědění pokožky a problémů s lupy, vyživí suché a poškozené vlasy, dodá sílu a lesk mdlým vlasům bez života, podpoří rychlejší růst zdravějších vlasů.

Nejlepším způsobem jak aloe vera využít v péči o vlasy je použít jej v jeho přirozené formě (šťáva z rostliny aloe vera) nebo v kombinaci s dalšími přírodními složkami (med, citron, vejce, kokosové mléko, jablečný ocet…), můžete ji také přidat do vlasových přípravků, které běžně používáte – například do šamponu, kondicionéru či masky.

Aloe vera je rostlina plná enzymů, které přímo stimulují růst vlasů, přispívají k odstraňování odumřelých kožních buněk z pokožky hlavy, které nedovolují dýchat kožním pórům a neumožňují řádné pronikání živin do vlasů. Očistěním pokožky hlavy a otevřením vlasových folikul je zajištěno, že mohou potřebné živiny proniknout do vlasů, čímž je umožněn jejich zdravý růst.
aloe_vlasy_02
Bohatství vitamínů, minerálů a již zmiňovaných enzymů, dělá z aloe vera jeden z nejlepších přírodních produktů vlasové výživy. Posiluje vlasové kořínky, odstraňuje lupy a mastnotu, podporuje růst a sílu vlasů.

Aloe vera gel můžete použít také jako přírodní stylingový přípravek. Již malé množství aplikované na vlasy zaručí přirozený lesk a také to, že vlasy během dne nebudou ztrácet vlhkost.

Jsou vaše vlasy mimořádně suché a poškozené? Je obtížné je upravit? I s tímto problémem pomůže aloe vera, a to v podobě vlasové masky. Aloe vera masku na vlasy připravíme smícháním aloe vera gelu, panenského, za studena lisovaného kokosového oleje a bílého jogurtu v poměru 3:2:1. Aplikujete na vlhké vlasy, nechte působit 20-30 minut a poté vlasy umyjte jemným šamponem. Maska okamžitě hydratuje a vyživuje, vlasům dodává hebkost, objem i lesk.

text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář