Zábava/Kultura

Budha vchází do baru

Podívejte se na současnost očima dávných příběhů a moudra tibetského buddhismu.

Kdo z nás je úplně spokojený s životem, který žijeme? Všichni známe pocit, kdy toužíme po něčem, co nemáme. Najít spokojenost a rovnováhu uprostřed civilizačního chaosu, práce a vztahů pomůže sympatický průvodce světem buddhismu – Buddha vchází do baru. Knihu znalce a učitele buddhismu Lodro Rinzlera vydává v češtině nakladatelství Synergie Publishing.

S nadhledem a humorem napsaný průvodce inspiruje a pobaví každého, kdo se cítí jako duchovní, ale ne nutně věřící bytost. A ocení ji i ti, kteří vedle zájmů o „vyšší“ hodnoty a pravdy mají také rádi pivo, víno nebo sex. Kniha čerpá z tradičního, tisíciletími vyzkoušeného buddhistického učení a říká: „Co takhle zkusit žít trochu soucitněji, občas zpomalit a víc se radovat ze života?“
budha_vchazi_do_baru_02
Autor knihy Lodro Rinzler objasňuje základní buddhistické principy na příkladech z běžného života: jak zkrotit svou špatnou náladu a vztek, jak překonat nešťastnou lásku, jak mít rádi svoje tělo i jak odolat pokušení kupovat zbytečně drahé věci… Na pomoc si při tom bere příklady silných zvířat. Ukáznit sebe sama nám pomůžou vlastnosti tygra – elegantního, silného a hrdého zvíře, které ale umí našlapovat jemně a ví, kam kráčí a proč. Vlastnosti tygra mírní silné emoce, které nás vyčerpávají. A dovedeme s nimi také čelit agresivním lidem, kteří nás obírají o čas a energii. Jak vyjít s druhými, včetně nejbližších členů naší rodiny, nám pomůže pro změnu sněžný lev a jeho otevřené srdce.

Dávné příběhy a moudro tibetského buddhismu autor chytře propojuje se současností: dozvíte se třeba, jak příběh prince Siddharthy souvisí s momentem, kdy vám „klekne“ váš nepostradatelný mobil, i jak se lze s Buddhou setkat v sobotu večer v baru…

„Buddhistická dharma neboli cesta není nic, na co by člověk měl koukat jako na temnou tlustou knihu, kterou je třeba pitvat a rozebírat. Je to způsob života. A vůbec nemusíte být buddhisty – stačí, že jste už chvíli na světě a máte chuť se na svůj život podívat z nové perspektivy,“ říká Lodro Rinzler, jehož sympatickou knihu o buddhistickém pohledu na svět i lidi vydává nakladatelství Synergie v řadě věnované sebepoznání a osobnímu růstu.

Koupíte na www.synergiepublishing.com za cenu 299 Kč.

zdroj: Synergie Publishing / foto Synergie Publishing, bigstock / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář