Vztahy

Co muži potřebují slyšet

Nejsou to jen ženy, které potřebují slyšet, že jim to sluší, že něco udělaly dobře, že to zvládnou. I muži potřebují pochválit. Ať už malým komplimentem odstartujete hezký den, nebo začnete nový vztah, nikdy jím nic nezkazíte.

Vypadáš hezky
Těmito dvěma slovy můžete podpořit sebedůvěru svého partnera, chystá-li se například na pracovní pohovor, na důležitou schůzku nebo na poradu se svým šéfem.

Děkuji ti
Jak snadné je přehlédnout malá gesta, která váš partner během dne udělá – například vymění vaši hlavu na elektrickém kartáčku společně s tou svou, sklidí ze stolu špinavé nádobí své i vaše, vyžehlí vaše oblíbené tričko společně se svou košilí… Místo vašeho obvyklého „už bylo na čase“ zkuste říci „děkuji ti“. Váš partner to jistě ocení.

Věřím ti
Jste zaneprázdněna prací a váš partner chce vzít děti na víkend na chalupu nebo odpoledne na brusle či na kolo? Svěřte mu je s důvěrou, že všechno okolo nich zvládne. Nedělejte se nezastupitelnou, však oni si poradí a váš partner bude rád, že věříte tomu, že dokáže to co vy.

Stojím za tebou
Někdy může mít váš partner pocit, že se proti němu spikl celý svět. Vysněné místo dostal kolega, a to i přesto, že on je tam déle a svou práci vykonává svědomitěji, bývalá partnerka přijde s tvrzením, že se o jejich společné děti vůbec nestaral… Vyjádřete svému partnerovi podporu, ukažte mu, že si ho vážíte, že mu věříte. Vašemu vztahu to dodá pocit soudržnosti, intimity a bezpečí.

Poslouchám tě
Muži komunikují jinak než ženy, inklinují ke zdrženlivosti. Své starosti a problémy si mnohdy nechávají pro sebe, aby vás nenaštvali nebo nezarmoutili. Dejte svému partnerovi najevo, že vás jeho starosti zajímají, že jste tu nyní pro něho, že ho posloucháte. Nemusíte ho přerušovat, jen ho vyslechněte. Páry, které se navzájem poslouchají, jsou ve vztazích šťastnější, prožívají méně stresujících a depresivních situací.
muzi_slyset_02
Mrzí mě to, je mi to líto
Spory většinou vznikají z banálních situací, hádky kvůli maličkostem. Jste-li si vědoma, že jste tuto situaci vyprovokovala, je lepší se včas omluvit, přijmout svou zodpovědnost za vzniklou situaci dříve, než se vyhrotí do něčeho většího, horšího.

Není to tvoje vina
Všichni máme někdy špatný den, zlobíme se na někoho v práci, na děti, na sousedy, ale chováme se tak, že si partner není jistý, zda naši rozmrzelost nezpůsobil něčím on. Ujistěte partnera, že důvodem vaší špatné nálady je hlasitá sousedka či nepořádná kolegyně, že on za váš stav nemůže.

Děláš můj život lepším
Dělá pro vás partner první, poslední? Cestou z práce nakoupí, abyste nemusela tahat těžké nákupy vy, vyzvedne děti ze školky, udělá vám kávu, neboť ví, jak těžký jste měla den? Řekněte mu, jak vás to těší, jak je váš den nebo večer hned lepší, příjemnější.

Jsem šťastná
Chcete-li mít naplňující vztah, musíte být nejprve spokojena s tím, kdo jste. Snažte si najít v životě věci, které vás budou naplňovat, a sdílejte svou radost s partnerem. Ne nadarmo se říká: „Světlo přitahuje světlo“. Budete-li šťastná, váš partner to bude vnímat, bude se s vámi cítit dobře a váš vztah pokvete.

Jsem na tebe hrdá
Muži jsou, ač se to někdy nezdá, velmi citliví na své výkony, ať už pracovní nebo třeba sportovní. Obávají se, aby nezklamali. Potřebují ujištění, že udělali dobrou práci. Nenechávejte partnera v nejistotě, řekněte mu, jak jste hrdá na to co dokázal.

Jsi hezčí (lepší) než…
Sedíte u televize nebo v kině a vzdycháte nad krásou Brada Pitta nebo George Clooneyho? Ubezpečte svého partnera, že ne každá pěkná tvář může váš vztah ohrozit. Že kdyby přišel někdo s tváří Brada Pitta, stejně by před vaším partnerem neměl šanci. Že právě on je pro vás ten nejlepší a nejhezčí.

text: redakce / foto: fotky-foto, bigstock

Doporučené

Přidat komentář