Tipy na dárky

Dávná tradice věnovat do kolébky dukát se vrací

Věnovat do kolébky zlatý dukát při narození dítěte je tradiční zvyk. I v nejchudších rodinách bylo snad každé miminko obdarováno zlaťákem, aby v životě netrpělo nouzí. Traduje se, že to bylo právě zlato, které tři dávní mudrcové přinesli darem do Betléma. Zlato bylo a je nejušlechtilejším kovem a symbolem bohatství. Dar je symbolem náklonnosti.

Stále více lidí hledá k narození dítěte originální dárek, který bude v nepřeberném množství hraček a dalších darů pro miminko hezkou a hodnotnou památkou. Věnovat miminku dukát například s jeho jménem do kolébky je nejen krásný dárek, ale bude i osobní vzpomínkou na toho, kdo dárek daroval.

Zlatý dukát k narození dítěte
Symbolická investice do života, věnovaný zlatý dukát nebo stříbrňák při narození dítěte, je stará česká tradice. Ten, kdo miminku daruje takový dárek, mu tím přeje do života blahobyt a štěstí

„Vybírat se aktuálně může ze tří různých motivů na dukátu. Kromě roku 2020 můžete dokoupit i zpětně ražby starších ročníků. Pokud chcete pro miminko originál jediný na světě, tak prostřednictvím vyrytého věnování vytvoříte jedinečnou památku vytvořenou na míru,“ doplňuje Pavel Trtík, zástupce Pražské mincovny.
Nákupy-s-primou_malaKrásným dárkem od babiček, dědečků nebo tetiček je také medailon se jménem narozeného. Jméno bývá prvním slovem, které se děti naučí rozeznávat. Vybírat je možné z více než 490 českých a slovenských jmen.

Dukáty a medailony lze zakoupit v obchodě Pražské mincovny v Obecním domě nebo přímo na webových stránkách zlate-mince.cz.

Zdroj: Pražská mincovna / foto: archiv, Pražská mincovna / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář