Beauty

Domácí léčba rozpraskaných rtů

V chladném a suchém počasí dochází často k tomu, že se nám na rtech začnou dělat praskliny. Naštěstí existuje několik způsobů, jak rozpraskání rtů zabránit, případně již takto poškozené rty rychle zregenerovat.

Se změnou počasí zvyšte přísun důležitých vitamínů a minerálů, jako jsou vitamíny skupiny B, esenciální mastné kyseliny a železo.

Zvyšte příjem vody, pro citlivou kůži rtů je hydratace velmi důležitá.

Pořiďte si výživný balzám na rty, například s bambuckým máslem, glycerinem, panthenolem či medem, ale hlavně s vysokou SPF ochranou. Vyhněte se eukalyptu a mentolu, ty mohou vysušovat a dráždit rty a také přípravkům s obsahem alkoholu.

Co nejvíce omezte olizování a okusování rtů, dochází tak ke zvýšenému vysychání a následnému praskání.
lecba_rtu_02
Vyměňte svou dlouhotrvající rtěnku za krémovou s vitamínem E a C, která je hydratační a vhodná pro citlivou pokožku.

Kokosový olej
Jedním z nejlepších přírodních způsobů, jak zabránit rozpraskání rtů nebo je co nejdříve vyléčit je kokosový olej. Rty vyživuje, hydratuje, zjemňuje, pěstí, chrání a regeneruje, podporuje schopnost kůže obnovit se vlastními silami.

Med
Med má výjimečné antibakteriální, protizánětlivé a regenerační účinky, odstraňuje odumřelé kožní buňky, ošetřuje a vyhlazuje kůži. Stačí dvakrát denně nanést tenkou vrstvičku kvalitního přírodního medu na rty, nechat působit 10 minut a následně jemně odstranit.

Bambucké máslo
Bambucké máslo je bohaté na nenasycené mastné kyseliny a vitamíny A, D, E a F, přičemž vitamín E je nejdůležitější antioxidant v těle. Chrání pokožku před nepříznivými vlivy prostředí, hydratuje, zvyšuje elasticitu, zklidňuje a regeneruje, zvyšuje odolnost kůže vůči infekcím a chorobám. Má protizánětlivé a hojivé účinky, podporuje přirozenou obranyschopnost kůže.

Aloe Vera
Aloe Vera poskytuje suchým a citlivým rtům hydrataci, ochranu a péči, má blahodárné účinky na již popraskané rty, zklidňuje a urychluje regeneraci.

text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář