Představujeme

Konečně úspěšný boj se zubním kazem díky produktům Oralflux

Ústní voda pouze na svěží dech? Omyl! Medicínské trendy jsou jiné. Nejúčinnější variantou v předcházení zubnímu kazu je kvalitní zubní pasta v kombinaci s ústní vodou. Na český trh vstoupila švédská jednička v tomto oboru s produktovou řadou Oralflux. Jde nejen o kvalitní ústní vody a zubní pasty, ale také o převratnou novinku – žvýkačky s obsahem fluoridů a xylitolu.

Na vině vzniku zubního kazu je jednak špatná životospráva, ale hlavně nedostatečná ústní hygiena. Nestačí si totiž jen čistit zuby fluoridovou zubní pastou. Ačkoliv fluoridy skutečně brání vzniku kazu, zbavujeme se jich vyplachováním úst vodou po vyčištění zubů. Proto je nutné odstraněné fluoridy zase doplnit.

„Zde je nezastupitelná role ústních vod. Podle průzkumů se v Česku zahnízdil mýtus, že je ústní voda jen na svěží dech. Ústní vody jsou podle nejnovějších odborných studií klíčové ve schopnosti doplnit odpovídající množství fluoridů, které brání tvorbě zubního kazu,“ upozorňuje Tereza Soudná ze společnosti Actavis.

Řešením je komplexní péče značky Oralflux, která zajišťuje celodenní péči o naše zuby, a tím i pomáhá proti vzniku zubního kazu. Farmaceutická společnost Actavis s ní dobyla švédský trh a o podobný úspěch se nyní snaží i v České republice.

Kvalitní zubní pasta obsahuje 1450 ppm fluoridů. Po vypláchnutí však fluoridy končí v umyvadle a v ústech téměř nic nezůstává. Fluoridy je tedy vhodné doplnit ústní vodou s optimální koncentrací 900 ppm. Pokud mají ústní vody nižší obsah fluoridů, nejsou schopny navrátit potřebnou koncentraci fluoridů do slin a jejich pomoc v ochraně před vznikem zubního kazu je nedostatečná.

Zubní pasty i ústní vody značky Oralflux zaručují optimální koncentraci fluoridů. Kromě toho obsahují další složku – xylitol, která výrazně napomáhá v péči o naše zuby. Je to přírodní sladidlo s antibakteriálním účinkem, které se přirozeně vyskytuje v míze břízy, v ovoci, zelenině, kukuřičných klasech nebo ovsu. V ústní dutině snižuje schopnost mikroorganizmů vázat se na povrchu zubů, a tím zpomaluje tvorbu zubního povlaku. Samotný xylitol přitom dokonce snižuje přírůstek zubního kazu až o 55 %.
oralflux_predstavujeme_03
„Xylitol a fluoridy se svým účinkem vzájemně podporují, pomáhají bránit vzniku plaku, a tím pomáhají zabraňovat tvorbě zubního kazu. Celodenní péči doplňují žvýkačky Oralflux s fluoridem a xylitolem. Jejich používáním je zabezpečena účinná pomoc v ochraně před vznikem zubního kazu i během dne,“ říká Jan Matějovský ze společnosti Actavis.

Díky spojení zubní pasty, ústní vody a žvýkaček přináší produktová řada Oralflux komplexní péči o naše zuby. Produkty jsou určeny všem, jak dospělým, tak dětem. Na výběr produktů pro dentální péči by měli dbát zejména lidé se zvýšeným rizikem zubního kazu. Toto riziko se vyskytuje u osob, které již mají zubní kazy a plomby, nosí zubní rovnátka, mají obnažené zubní krčky, častěji jedí nebo mají sníženou sekreci slin. Stejně tak by na kvalitní péči neměli zapomínat i ti, kteří si chtějí zdravé zuby udržet.

Všechny produkty řady Oralflux jsou k dostání v lékárnách, zubních ordinacích a v ordinacích dentálních hygienistů.

Zubní pasty

Oralflux zubní pasta 75 ml
Zubní pasta je základem ústní hygieny. Zubní pasta Oralflux se svěží příchutí přispívá k ochraně před vznikem zubního kazu a pomáhá omezit erozi zubů. Obsahuje fluorid sodný (1450 ppm fluoridů) a xylitol. Navíc je jemná ke sliznici dutiny ústní. Neobsahuje laurylsíran sodný. Určena je pro dospělé a děti od 6 let. Doporučená koncová cena je 79 Kč.

Oralflux Junior zubní pasta 50 ml
Jemná fluoridová zubní pasta, která byla vyvinuta speciálně pro děti do 6 let. Má příjemnou chuť ovoce a máty. Obsahuje fluorid sodný (1000 ppm fluoridů) a sladidlo xylitol, které pomáhají předcházet vzniku zubního kazu. Neobsahuje laurylsíran sodný. Doporučená koncová cena je 69 Kč.
oralflux_predstavujeme_02
Ústní vody

Oralflux Original ústní voda 500 ml
Fluoridová ústní voda s optimální koncentrací fluoridu sodného (900 ppm fluoridů), která je určena pro dospělé a děti od 12 let. Pravidelné užívání pomáhá posilovat zubní sklovinu, a díky tomu pomáhá předcházet vzniku zubního kazu. Obsahuje xylitol a je bez alkoholu. Je k dostání v praktickém cestovním balení o velikosti 90 ml. Doporučená koncová cena za velké balení je 149 Kč.

Oralflux Fresh ústní voda 500 ml
Ústní voda pro zdravější zuby, zdravé dásně a svěží dech. Fluoridová ústní voda s optimální koncentrací fluoridu sodného (900 ppm fluoridů). Spolu s xylitolem pomáhá posilovat zubní sklovinu, a díku tomu pomáhá předcházet vzniku zubního kazu. Navíc chlorhexidin (antibakteriální složka) pomáhá udržovat zdravé dásně a společně s laktátem zinku působí proti zápachu z úst. Bez alkoholu. Oralflux Fresh je určen pro dospělé a děti od 12 let. Je k dostání i v praktickém cestovním balení o velikosti 90 ml. Doporučená koncová cena za velké balení je 159 Kč.

Oralflux Junior ústní voda 500 ml
Oralfllux Junior je fluoridová ústní voda speciálně vyvinutá pro děti ve věku 6–12 let, s upravenou koncentrací fluoridu sodného (225 ppm fluoridů) a obsahem xylitolu. S příchutí ovoce a máty, samozřejmě bez alkoholu. Pravidelné používání ústní vody ORALFLUX Junior pomáhá posilovat zubní sklovinu, a tím pomáhá předcházet vzniku zubního kazu. ORALFLUX Junior je k dostání jak v 500 ml balení, tak i v 90 ml cestovním balení. Doporučená koncová cena za velké balení je 149 Kč.

Oralflux Chlorhexidin Pro ústní voda 250 ml
Ústní voda s obsahem chlorhexidinu (antibakteriální složka), která je určena pro osoby s akutními obtížemi dásní a po chirurgických zákrocích v ústech. Přispívá k redukci bakterií v zubním plaku. Přítomnost fluoridů (900 ppm) a xylitolu zároveň chrání před vznikem zubního kazu. Je bez alkoholu, proto je šetrná k podrážděným dásním. Navíc má velmi příjemnou chuť. Užívá se krátkodobě po dobu 14 dní nebo dle doporučení odborníka. Doporučená koncová cena je 129 Kč.

Všechny ústní vody mají praktický dávkovač, který přesně odměří optimální dávku. Odšroubovanou láhev je třeba držet ve svislé poloze. Lehkým stlačením přední a zadní strany láhve se odměrka začne pomalu plnit ústní vodou. Po naplnění odměrky odteče přebytečná tekutina zpět do láhve a hladina se v dávkovači ustálí přesně na 10 ml.

Žvýkačky

Oralflux žvýkačky, chladivá máta 45 ks (doplněk stravy)
První žvýkačky s fluoridy a xylitolem, které pomáhají chránit zuby před vznikem zubního kazu během dne. Žvýkačka bez cukru napomáhá neutralizovat kyseliny z plaku a snižovat demineralizaci zubů. Kyseliny z plaku a demineralizace zubů jsou rizikovými faktory pro vznik zubních kazů. Doporučená denní dávka je 5 ks. 5 žvýkaček obsahuje 20 % (0,7 mg) doporučeného denního příjmu fluoridů a 3 g xylitolu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Pro dosažení žádoucího účinku je třeba žvýkat 1-2 ks žvýkačky bez cukru po dobu 20 minut alespoň třikrát denně po jídle. Tento produkt není určen pro děti do 12 let. Uchovejte mimo dosah dětí. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Dbejte na různorodou, vyváženou stravu a zdravý životní styl. Doporučená koncová cena je 59 Kč.

zdroj: Oralflux / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář