Bydlení

Hledáte skutečně účinný odstraňovač vodního kamene?

Zejména naši koupelnu vodní kámen doslova miluje. Usazuje se kolem baterií, u odtoků, na bateriích vytváří nevzhledné fleky, takže udržet je dokonale lesklými je téměř neřešitelný problém. Úklidu koupelny věnujeme i několik hodin měsíčně. Boj s vodním kamenem je totiž věčným. S moderními technologiemi se mu však lze postavit. Umí vodní kámen účinně odstranit, ale následně nabízí i prevenci proti jeho vzniku.

Co vlastně vodní kámen je?
Nevzhledný bílý až nažloutlý povlak, nazývaný vodní kámen, jsou vlastně krystaly uhličitanu vápenatého. Ten je ve vodě prakticky nerozpustným, takže odstranit jej smytím vodou je vlastně nemožné. Použít na něj musíme hrubou sílu, nebo chemii. Vodní kámen se usazuje v nádobách, kde je dlouhodobě přechovávaná voda, taktéž se usazuje na sanitární keramice i na bateriích, kde ulpívají částečky vody. S vodním kamenem bojují zejména ti, kdo mají tzv. tvrdou vodu, tedy vodu obsahující minerály – především CaO a MgO. Proces vzniku vodního kamene zrychluje zahřívání tvrdé vody (pod 100 °C) a její následné ochlazování.

Už žádný vodní kámen
Díky moderním technologiím máme nyní k dispozici odstraňovač vodního kamene, který je extrémně účinný, ale současně nehrozí poškození čištěné sanity a baterií. Zatímco mechanické a chemické odstraňování vodního kamene často trvale poškodí povrchy, produkt Odstraňovač vodního kamene IM 610 je k povrchům velice šetrný a hodí se na keramiku, chrom, hliník (vyjma eloxovaného, tedy anodicky pasivovaného hliníku), nerez, sklo a plasty.

Vypadají vaše baterie, odtoky, ale i keramika v koupelně staře a špinavě? Nepomohlo ani běžné čištění? Extra silný odstraňovač vodního kamene od NanoConcept si poradí i se zanedbanými minerálními a vápenatými usazeninami. Rozhodně se kvůli usazeninám nevrhejte hned na rekonstrukci celé koupelny. Tento čistič používají i profesionální firmy, protože má schopnost rychle a účinně odstranit usazeniny vodního kamene a současně renovovat povrch takto ošetřených materiálů. Zmizí usazenina, černé povrchy se opět lesknou.

Pojďte se dát do čištění
Nepotřebujete ani abrazivní prostředky, ani jinou chemii. Super odstraňovač vodního kamene IM 610 vrátí lesk vašim vodovodním bateriím, doplňkům z chromu i z nerezu, včetně nerezových dřezů. Kámen odstraní ze zástěn sprchového koutu, ať již jsou ze skla, nebo z plastu. Umyvadla, toalety a další glazované povrchy budou opět jako nové – bez nažloutlých a drsných usazenin. Stejně tak odstraňovačem vodního kamene obnovíte skleněné a keramické obklady v koupelně, na kterých se rovněž s oblibou vodní kámen usazuje. Nemusíte se jej bát ale použít ani na cihly, kameniny, žulu a další tvrdé povrchy. Prostě na jakýkoliv, kyselinám odolný, povrch. Částečně pomůže i na fleky od rzi a solné výkvěty. Odstraní i usazené řasy, mech, sinice či hmyz a kyselou mastnotu. To vše bez mechanického drhnutí.

Bojíte se čističů kvůli jejich složení a riziku poškození ošetřovaných materiálů? Odstraňovač vodního kamene IM 610 neobsahuje problematické složky, jako je kyselina mravenčí, solná nebo dusičná. Naopak ale, nabízí vysokou koncentraci aktivních látek v podobě silných tenzidů a šetrných kyselin. Díky svému složení je na rozdíl od běžných čističů vodního kamene univerzálním. Nemusíte se jej bát použít na baterii a současně na keramiku. Nepoškodí ani gumová těsnění, což je zásadní problém běžných čističů.

Navíc díky vysoké koncentraci účinných látek odstraňuje vodní kámen extrémně rychle.

Odstraňte a zaměřte se na prevenci
Nyní už víte, jak vodní kámen především v koupelně rychle odstranit. Pojďte ale udělat více. Zaměřte se na prevenci, aby k jeho usazení příště již vůbec nedošlo. Ušetříte si hodiny úklidu, dáte lesk vaší koupelně a prodloužíte život vašim obkladům, sanitě i bateriím. Díky nano impregnaci se kámen nebude usazovat vůbec. Aplikace je přitom až na rok a uděláte si ji svépomocí. NanoConcept nabízí několik účinných setů, které umí povrchy uchránit před vodním kamenem a nám šetřit čas i peníze za obrovské množství různých čisticích prostředků, které díky impregnaci nebudeme vůbec potřebovat. Úklid koupelny pak zvládnete jakýmkoliv hadříkem a čistou teplou vodou. Případně pomocí praktické nanohoubičky.

Zdroj: IMPRE CZ / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář