Cestování

Hra o trůny: Natáčecí lokace můžete navštívit už za pár hodin

V polovině dubna se všichni fanoušci seriálu Hra o trůny dočkali po dvou letech další série. Přestože se celosvětově úspěšný seriál blíží pomalu, ale jistě ke konci, čeští diváci nemusí mít důvod ke smutnění. Nevšední seriálové lokace si mohou připomenout již za pár hodin na vlastní oči. Pokud jste se tedy ještě nerozhodli, kam letos poletíte na dovolenou, nechte se inspirovat oblíbeným seriálem.

Vybavujete si sídlo Noční hlídky nebo krajinu severně od Zdi? Pohádkové záběry zmrzlé krajiny se nenatáčely nikde jinde než na Islandu. Diváci seriálu tak skrze obrazovky zavítali například do Národního parku Vatnajökull, na vrchol Kirkjufell či do nádherné jeskyně Grjótagja. „Přímý let z Prahy do Reykjavíku trvá necelé čtyři hodiny, lety s přestupem jsou delší minimálně o 2 hodiny. Zpáteční letenku lze pořídit již od 5507,- Kč.,“ říká Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.
Iceland. Icebergs at Jokulsarlon Glacier Lagoon in summer
Pokud upřednostňujete spíš teplejší destinace, rozhodně si připomeňte okolí residence rodu Tyrellů s názvem Vysoká zahrada. Tu tvůrci umístili do pevnosti Castillo de Almodóvar del Río. Ve Španělsku se natáčely i záběry z Dračího kamene, které jste mohli vidět v sedmé sérii. Místo, kde Jon Sníh poprvé spatřil draky, se ve skutečnosti nachází na ostrůvku Gaztelugatxe u Biskajského pobřeží. „V tomto případě doporučuji letět z Prahy do Bilbao, kam trvá přímý let dvě a půl hodiny. Letenku do této destinace lze zakoupit již od 3212,- Kč,“ říká Trejbal.
Mdina city gates. Old fortress. Malta
Možná si vzpomínáte na honosnou bránu z první série, kterou vcházela lady Stark společně se Serem Rodrikem do Králova přístaviště. Můžete jí projít také, stačí navštívit Mdinu, bývalé hlavní město Malty. „Letenku cestující pořídí již od 2870,- Kč. V případě přímého letu trvá cesta dvě a půl hodiny,“ říká Trejbal.
Medieval castle on the sea coast, Ireland
Patříte-li mezi fanoušky rodu Starků, určitě byste měli zavítat do Severního Irska, odkud pochází záběry Zimohradu. Nedotčenou irskou krajinu štáb využil i do dalších dechberoucích záběrů. V hlavním městě Belfastu se zas natáčela většina interiérových záběrů z Rudé bašty či honosný sál Daenerys Targaryen. „Let z Prahy do Belfastu trvá čtyři a půl hodiny s přestupem v Londýně. Letenka stojí od 5548,- Kč,“ uzavírá Trejbal.

Zdroj: Asiana / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář