Bydlení

Hudba na zahradě po celý rok? Ale jistě

Jaro se blíží a s ním i oblíbené grilování. Jak udržíme dobrou náladu, než budou všechny dobroty hotové? Přece pomocí hudby! Počkat, venku? Samozřejmě. Třeba kanadský výrobce reproduktorových soustav Paradigm má nově dokonce celou produktovou řadu, která je určena pro ozvučení venkovních prostor. Reproduktory můžou zůstat venku celý rok, přičemž některé nejsou skoro vůbec vidět.

Ale popořádku, živlům odolná outdoorová řada Garden Oasis zahrnuje dvojici dvoupásmových satelitních reproduktorů GO6 a GO4, které ze všeho nejvíc připomínají reflektor nebo sprchovou hlavici, jsou ovšem vyrobeny z bronzově hnědého polyetylénu, aby se daly nenápadně instalovat v plenéru – jak na zem, tak na stěny, zábradlí nebo na kmeny či dokonce do korun stromů. Ty doplňuje dvojice subwooferů GO12SW a GO10SW, které jsou přímo určeny k zabudování pod zem. Ven z ní kouká jen hlavička, která vypadá jako hříbeček nebo maximálně jako stínidlo lampy.

Zatímco řada Garden Oasis nabízí kvalitní reprodukci v nenápadném balení, série Stylus klade ještě větší důraz na zvuk, její modely proto už víc připomínají klasické reproduktorové soustavy. Čtveřice dvoupásmových stereofonních modelů Stylus 170 až 470 a dvojice “centrů” Stylus SM se stereofonním efektem jsou každopádně taky určeny k instalování venku. Odolnost vůči nešvarům počasí – vodě, větru, mrazu, ale i slunečním paprskům – zajišťuje využití tvrzeného plastu na jejich skříně.
VOIX_Paradigm_Stylus
Zcela “přehlédnutelná” je však dvojice samostatných reproduktorů Rock Monitor. Ty jsou určeny k ozvučení menších venkovních prostor, které nechcete “hyzdit” dvojicí tradičních stereofonních reprosoustav. Modely RM 60 a 80 nejenže zastanou do značné míry práci stereofonních soustav, mnohem lépe taky s přírodním prostředím splynou.

Vypadají totiž prostě jako součást zahradní skalky nebo menší balvan. Uvnitř se však skrývá třípásmová miniaturní reprosoustava se stereofonním efektem, která nejenže odolná vlivům počasí, ale protože je určena k maximálnímu možnému začlenění do zahrady, její tělo obsahuje i vlastní odvodňovací štěrbiny.

Kompletní portfolio kanadské značky Paradigm si můžete poslechnout v audio showroomu VOIX v pražské Dušní ulici, kde vám také poradí s instalací a připojením venkovních reproduktorů k vašemu domácímu ozvučovacímu systému.

Zdroj: Paradigm / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář