Zábava/Kultura

I♥MAMMA: Matka a dcera – vztah, který píše sám život

Jaký je vztah mezi matkou a dcerou? Láskyplný? Bojovný? Jednoduchý? Složitý? Matky a dcery, dospívající i dospělé, mají mezi sebou nejkomplikovanější pouto na světě. Jak se s tím vypořádat? Hra o radostech i strastech matek každého věku I♥MAMMA se poprvé představila 17. března na prknech Divadla ABC. Premiéry se osobně zúčastnila i autorka hry Hadar Galron.

Úspěšná právnička, pracující žena odhodlaná zvládnout vše, mladá žena, tak trochu ještě dívka, hledající své místo v životě. Pár příkladů hrdinek tragikomedie I♥MAMMA, které řeší nejen vztahy se svou matkou. „Hadar Galron s humorem a nadhledem popisuje prostřednictvím devíti příběhů běžné situace, které píše sám život a s nimiž se setkává celá řada žen,“ vysvětluje režisér Petr Svojtka.

Hadar Galron, v České republice známá svojí hrou Mikve, se kromě slavností premiéry zúčastnila i veřejné generálky, která proběhla v pátek 16. března.
IMAMMA_rokoko_02
Premiéra se uskutečnila 17. března v Divadle ABC.

Inscenace I♥MAMMA vznikla pod záštitou Velvyslanectví Státu Izrael v České republice.

Hrají: Radka Fidlerová, Veronika Janků, Lenka Zbranková, Evellyn Pacoláková, Zuzana Kajnarová, Denisa Pfauserová, Henrieta Hornáčková, Tereza Vítů, Eliška Zbranková a Lukáš Jurek.

Zdroj: Městská divadla pražská / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář