Volný čas

I podzim může být krásný

Při pohledu z okna si okamžitě všimnete změny, která nastala. Dny se zkracují, do práce i z práce chodíte za šera, mnohdy potřebujete deštník a točenou zmrzlinu, kterou jste si dávala cestou domů, už na rohu v cukrárně také nemají. Blíží se podzim!

To však neznamená, že sebou podzim nepřináší výhody. I podzim může být krásný, když se na něj podíváte jinak než na období plné mlhy, větru a dešťů.

Čas pro sebe a pro rodinu
Venku je sychravo, o víkendu se vám tak nechce běhat venku a máte čas si konečně přečíst knížku nebo si pustit oblíbený film a relaxovat. Najděte si v bytě nějaké útulné místo, uvařte si čaj nebo horkou čokoládu a věnujte se sama sobě. Večer si pak můžete místo sledování televize zahrát s partnerem nějakou hru nebo si povídat.

Hodina navíc
Koncem října dostanete hodinu spánku navíc, budete se tedy probouzet již do světla, méně unavená, den bude hned lepší.

Barvy
Léto sice přináší mnoho barev – vše je zelené, květiny barevné, na stromech ovoce. Teprve na podzim ale začíná ta nejokázalejší barevná show. Červená, oranžová, žlutá, fialová a hnědá. To jsou ony – barvy podzimu. Matka příroda změní jednu barvu – zelenou – právě na červenou, oranžovou, žlutou, fialovou a hnědou.

Podzimní práce
Využijte podzimních činností ve svůj prospěch – sbírání jablek, hrabání listí, příprava letního sídla na zimu – to vše jsou dokonalé fitness příležitosti. Ani si neuvědomíte, že v podstatě cvičíte a kalorie se spalují jedna radost. Například půlhodinovým hrabáním listí spálíte až 50 kalorií.
fashion_podzim_barvy_01
Nákup nového oblečení
Podzim je ideální čas pro nákupy. Nejprve se v obchodech objeví nové kolekce, můžete tak být mezi prvními, které se ukážou v novém kabátě či kozačkách a koncem podzimu nám začnou výprodeje a předvánoční slevy. Tak hurá na nákupy!

Sezónní ovoce a zelenina
Během podzimu najdete v obchodech nebo u farmářů velké množství ovoce a zeleniny. Jablka s vysokým obsahem vlákniny, dýně, sladké brambory s vysokým obsahem vody a velkým množstvím vlákniny, fíky, hroznové víno, petržel, mrkev, okurku, kapustu, špenát… Tyto plodiny jsou na podzim čerstvé, plné vitamínů a dalších tělu prospěšných látek.

Nastolení rutiny
Pro školáky nebo rodiče, kteří doma mají školáky, podzim zahajuje období rutiny – což, ač se to nezdá, je dobré pro naše zdraví. Například probouzet se a usínat každý den ve stejnou dobu podporuje zdravý spánek, tělo jede v určitém rytmu, bez výrazných výkyvů – to například velmi prospívá srdci.

Zábava a kultura
S příchodem podzimu se opět otevírají brány divadel. Můžete si tak po namáhavém a stresujícím dni v práci zajít na nějakou komedii a vidět tak na vlastní oči své oblíbené herce v jejich přirozeném prostředí – na prknech, která znamenají svět. Budete jim tak mnohem blíž, než když je sledujete v televizi. Děti pak mohou opět začít navštěvovat své oblíbené kroužky.

Ať už jste či nejste milovníky podzimu, zkuste brát změnu ročního období vždy pozitivně a najděte si v něm to krásné. Život máte pouze jeden, tak proč si ho kazit kvůli počasí.

text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář