Beauty

Jak na správné mytí vlasů

Na mytí vlasů není nic složitého, řeknete si. Zkrátka je namočíme, aplikujeme šampon, opláchneme, použijeme kondicionér nebo masku a znovu opláchneme. Většina žen i tak dělá drobné chyby, které vedou k tomu, že jejich vlasy nejsou takové, jaké by si přály. Přinášíme pár tipů, které vám mohou pomoci k lepším výsledkům a krásnějším vlasům.

Začněte propláchnutím teplou vodou
Mytí vlasů horkou vodou jim rozhodně neprospěje, ale přiměřeně teplá voda na začátku mytí pomůže otevření pórů a kutikul vlasu a tím zlepší kvalitu mytí a odstranění nečistot. Navíc pak bude vlas lépe absorbovat kondicionér nebo masku.
vlasy_spravne_myti_01
Šampon jen na pokožku hlavy
Většina lidí aplikuje šampon na celou délku vlasů, což při pravidelném mytí není potřeba. Šampon vmasírujte do vlasů jen na temeni hlavy a poté opláchněte teplou vodou. Pokud máte pocit, že jsou vaše vlasy příliš mastné nebo špinavé, napěňte šampon v dlaních a lehce promněte zbytek vlasů, následně opláchněte.

Méně šamponu
I když nám instrukce na lahvičce mnohdy radí použít šampon dvakrát, tak mimo zvláštních situací, jako je návrat z měsíčního pobytu v džungli bez možnosti ideální hygieny, to není potřeba. Snažte se i při jednom použití šamponu používat minimální množství, které stačí na umytí. Příliš mnoho šamponu zbavuje vaše vlasy nejen špíny, ale také přirozeného oleje, což vede k jejich vysoušení, podráždění pokožky a k lupům. Nehledě na to, že vám tímto způsobem šampon dlouho nevydrží.

Kondicionér pouze na vlasy
Nezáleží na tom, zda máte suché nebo mastné vlasy, kondicionér na pokožku hlavy zkrátka nepatří. Tím jím jen plýtváte a ještě si zajistíte, že budou vaše vlasy u kořínků vypadat mastné, budete je tak mýt častěji, a to není pro jejich zdraví a krásu úplně ideální.
vlasy_spravne_myti_02
Začněte kondicionérem
Pokud máte dlouhé vlasy nebo se vám hodně cuchají, zkuste použít kondicionér jako první a vlasy rozčesat (s kondicionérem ve vlasech). Nebudete se s nimi pak muset „prát“, zkrátíte tak dobu následného mytí a zabráníte jejich manuálnímu poškození.

Studená voda pro větší lesk
Nefunguje to sice na všechny typy vlasů, ale u většiny žen dodá ten správný a přirozený lesk propláchnutí studenou vodou. Jak studenou nebo vlažnou záleží na tom, kolik která snesete.

Přečtěte si také: Jak na správné mytí obličeje

text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář