Vztahy

Jak si ve vztahu udržet nezávislost

Nový vztah je krásná věc, objevujete jeden druhého, život je najednou opět plný vzrušení. Často ale takový vztah způsobí, že začneme opomíjet další aspekty našeho života, „opouštíme“ přátele, přestáváme se věnovat koníčkům, stáváme se závislými.

Být fascinován novou romantickou vyhlídkou je v pořádku, ovšem i zde platí: všeho s mírou.

Nepředstírejte
Nepředstírejte, že jste někdo jiný, z dlouhodobého hlediska to stejně nemá smysl, nakonec se přijde na to, že neradi jezdíte na kole, neradi trávíte dovolenou pod stanem a vlastně vás nebaví chodit celé dny po obchodech. Snažte se být upřímní, řekněte svému partnerovi, co baví vás a čemu se chcete ve svém volném čase věnovat. Pokud tuto zálibu s vámi partner sdílet nechce, obraťte se na rodinu nebo přátele se stejnými zájmy. Nemusíte s partnerem trávit všechen svůj volný čas.

Udržujte kontakt i se svými přáteli
Asi každý známe ten příběh, kdy se nám z obzoru ztratil někdo z přátel, přerušil veškeré kontakty, přestal chodit na večírky, začal se vymlouvat na zaneprázdněnost… Nebuďte takovou osobou. Čím déle budete ignorovat své přátele, tím méně je pravděpodobné, že se na vás s nabídkami setkání budou obracet a může se stát, že až je budete potřebovat, už tu pro vás nebudou. Pokud vám na vašich přátelích záleží, udělejte si na ně čas i v době, kdy zrovna prožíváte nějaký nový intenzivní vztah.
vztah_nezavislost_02
Věnujte se svým koníčkům
Lidé, kteří tráví hodně času spolu, začnou mít přirozeně zájem o koníčky blízké osoby. Začnete poslouchat stejnou muziku, zajímají vás stejné filmy… To je samozřejmě v pořádku a je to dokonce dobré pro dlouhodobý vztah. Nepřestávejte ale poslouchat svou oblíbenou muziku jen proto, že se vašemu partnerovi nelíbí, nepřestávejte chodit na romantické filmy jen proto, že váš partner upřednostňuje thrillery nebo sci-fi.

Dejte si čas na stěhování
Není třeba spěchat. Nikoho nepoznáte za týden nebo měsíc. Dejte si čas, než se rozhodnete pro sestěhování. Poznávejte se, zkuste společný víkend, společnou dovolenou. Nic vám neuteče, naopak, mohlo by se vám stát, že se vzdáte svého bytu a následně zjistíte, že s novým partnerem natrvalo žít nedokážete, že máte rozdílné priority, názory na péči o domácnost, nebo zkrátka nedokážete žít vedle sebe „24 hodin“ denně.

Nový vztah by měl do života vnést zábavu, lásku, vzrušení i vášeň, ne však za cenu omezování se a odpírání si věcí, které máme rádi. Neztraťte se ve svém partnerovi, zůstaňte sami sebou, nezapomínejte na své přátele a rodinu, ti s vámi byli před tímto vztahem a budou s vámi i ve chvíli, kdy třeba tento vztah skončí.

text: redakce  / foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář