Cestování

Na dovolenou jen s cestovní lékárničkou

Chystáte se na dovolenou a přemýšlíte, jak si sbalit cestovní lékárničku a na nic důležitého nezapomenout? V lékárně vám rádi poradí, co by měla obsahovat, případně doporučí již připravenou sestavu, kterou můžete pořídit i v praktické brašně.
hartmann_cestovni_lekarnicka_03
Při balení lékárničky na dovolenou velmi záleží na tom, zda budete cestovat po krajích tuzemských, nebo se chystáte vyrazit do zahraničí. Na dovolené v Čechách vám bude stačit vzít si s sebou základní vybavení, protože v případě potřeby máte vždy možnost zajet do lékárny a další léky a zdravotnický materiál dokoupit. Každopádně si nezapomeňte vzít léky na předpis a léky, které užíváte pravidelně, včetně antikoncepce. Kromě těchto léků se určitě budou hodit prostředky na bolest, drobná poranění a spálení od sluníčka. Přibalte tedy analgetika, přípravky na střevní potíže, léky na snížení horečky a opalovací krémy s vysokým UV faktorem. Přidejte i krém s panthenolem, který využijete, pokud si kůži přeci jen na sluníčku spálíte. U vody nebo při kempování v přírodě oceníte repelent na odpuzení hmyzu. V případě, že vás poštípou komáři nebo mušky, zmírníte svědění použitím krému na alergie. Kromě léků nezapomeňte i na drobné úrazy. Vymknutý kotník, odřenina, puchýře…to jsou jen některá z drobných poranění, jež se lehce přihodí na výletě v přírodě, při sportování nebo chození po horách. Proto by v lékárničce neměla chybět dezinfekce, náplasti na odřeniny a na puchýře a možná i nějaký ten obvaz.
hartmann_cestovni_lekarnicka_02
Pokud pojedete do zahraničí, nezapomeňte na zdravotní pojištění a zkontrolujte si, co přesně vaše zdravotní pojišťovna hradí. Například úraz při některých druzích sportu není v základním pojištění a budete si muset připlatit. I když máte cestovní pojištění, vezměte si s sebou i dostatečné množství peněz. Jednoduchou prohlídku u lékaře si budete muset nejprve zaplatit sami, pojišťovna vám ji uhradí až po návratu při předložení účtenky od ošetřujícího lékaře. Také si zkontrolujte, zda do země, kam se chystáte, není potřeba nějaké speciální očkování. Poradí vám v jakémkoli očkovacím centru.

zdroj: Hartmann-Rico

Doporučené

Přidat komentář