Profíci radí

Jak vybrat povlečení pro dokonalý spánek?

Abyste se vyspali takzvaně dorůžova, budete potřebovat kvalitní matraci včetně roštu a pohodlné lůžkoviny. Velmi důležitou roli hraje zejména povlečení, které má být hlavně příjemné k pokožce. Z toho důvodu se seznamte s materiály, z nich je možné vybírat.

Bavlna nikdy neomrzí
Povlečení ze 100% bavlny je ověřeno generacemi. Dalo by se o něm říci, že je nesmrtelné. Užijete ho v jakémkoliv ročním období, protože vám pod ním nebude ani zima ani horko. Vděčí za to svým dokonalým vlastnostem. Na omak je měkoučké, je perfektně prodyšné a výborně saje vlhkost. Nestane se tak, že se pod bavlněným povlečením budete potit. Bavlna snáší praní a žehlení na vysoké teploty, díky čemuž je zachován její vysoký hygienický standard. Proto se tento materiál doporučuje zejména alergikům.

Varianta i pro dlouhány
Bavlněné povlečení je k dostání v nespočtu dezénů a barev. Dlouhány potěší prodloužené povlečení o délce 220 cm, pod nímž je už nebudu zábst nohy. Co se týče provedení, může to být hladká bavlna nebo krep. Jedinou nevýhodou první varianty je větší mačkavost. Nechce-li se vám povlečení žehlit, vsaďte na bavlněný krep s velmi snadnou údržbou. Je pro něho charakteristické pravidelné střídání hladkých a zvrásněných proužků.

Máte raději teplo nebo chlad?
Povlečení lze vybírat i dle ročního období. V zimě vás příjemně prohřeje flanel či mikroplyš připomínající plyšového mazlíčka. Oba typy povlečení mají výborné termoregulační vlastnosti. Naopak v letních měsících dejte přednost mikrovláknu, které se vyznačuje chladivým efektem. Nebo si dopřejte luxusnější variantu v podobě vysoce komfortního saténu. V obou případech platí, že je nemusíte žehlit. A navíc povlečení z mikrovlákna a saténu velmi rychle schne. Ať už si pořídíte povlečení z jakéhokoliv materiálu, vždy dbejte na vyšší gramáž, neboť udává kvalitu výrobku.

Zdroj: České lůžkoviny s.r.o. / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář