Fashion

To, co dělá plavky plavkami, jste vy!

Při výběru plavek je důležité vzít v potaz barvu a tón své pleti. Žádní dva lidé na zemi nemají absolutně stejnou barvu pleti, očí a vlasů, každému tak lichotí jiné barvy oblečení či líčení. To, že vaší kamarádce sluší červené plavky s bílými puntíky neznamená, že vám budou slušet také.

Pokud máte neutrální tón pleti, můžete si vzít v podstatě jakoukoli barvu – výborně vám však bude sedět zelená, červená a oranžová. Opatrní však buďte při výběru pastelových odstínů. Některé pastelové barvy by se mohly výrazně míchat do tónu vaší pleti a dělat vás tak bledými. Pokud máte rádi pastelové barvy, volte je spíše v doplňcích – šátek, klobouk…
barva_plavek_04
Světlá pleť s teplými tóny bude vypadat dobře v hlubokých terakotových odstínech, olivově zelené a červené. Bez ohledu na to, pro jakou barvu se rozhodnete, ujistěte se, že si vyberete odstín s mírně teplým charakterem.

Pokud jste majitelkami velmi světlé pleti a špatně se opalujete, volte pro svůj pobyt u vody měkké pastelové barvy, broskvovou či světlejší modrou. Vyhněte se ostře žluté a oranžové. Lehčí tóny budou dobře ladit s vaší citlivou pletí.

Máte-li zlatavou kůži, která se v létě dobře opaluje, vyberte si plavky v teplých odstínech zlaté nebo čokoládově hnědé.

Ti s chladným tónem pleti budou vypadat skvěle v hlubokých „bobulovitých“ odstínech – fialová, modrá, zelená. Dobře bude fungovat i bílá a bílo-černá.
barva_plavek_03
Dámy s olivovou pletí se budou na pláži vyjímat v modré a zelené barvě. Tyto barvy podtrhnou vaši přirozenost. Velice dobře bude fungovat také kombinace – zelený spodek a modrý vršek či obráceně, případně modré plavky se zeleným lemem, zelené plavky s modrým lemem.

Karamelová kůže vypadá dobře v zemitých barvách – oranžová, broskvová a zelená podtrhnou hloubku vaší kůže. S touto barvou kůže nic nezkazíte ani volbou sytě červené barvy, případně mixem těchto barev.

Tmavě hnědá kůže vypadá skvěle v hnědé, černé a bílé.
barva_plavek_02
Bez ohledu na to, jakou barvu má vaše kůže si uvědomte, že jste každá svým způsobem jedinečná. Vyberte si tedy barvu, která vám nejlépe vyhovuje, ve které se cítíte dobře a kterou na vás chválí vaši přátelé. Jedině tak se budete cítit dobře.

text: redakce / foto: dreamstime, pixmac

Doporučené

Přidat komentář