Beauty

Objevte svou krásu s novou barvou vlasů

Snažíte se najít takovou barvu vlasů, která by dotvářela a podtrhovala barvu vašich očí a tón vaší pleti? Není výsledný efekt takový, jaký jste si představovala? Působíte bledě nebo nepřirozeně? Pro dosažení přirozeného vzhledu je třeba vzít v potaz několik faktorů – barvu vašich přírodních vlasů, barvu očí, barvu kůže a tón pleti.
barva_vlasu_04
Všeobecně platí, že ženám s olivovou pletí sluší tmavší barvy vlasů (přírodní hnědá, kaštanová, červeno-hnědá i černá), ženy s bledou pokožkou mohou zvolit téměř jakoukoli barvu (ženy velmi bledé by neměly volit barvu černou), dámy s narůžovělou pletí by se měly vyhnout bílé, zlaté blond a teplé červené… Barva vlasů by nikdy neměla mít stejný tón jako barva vaší kůže. Vyberte si barvu, která bude o tři až čtyři odstíny tmavší, než je vaše přirozená barva.

Ženám s hnědýma, oříškovýma a zelenýma očima většinou sluší teplejší tóny barev vlasů – zlatá, červená, červeno-hnědá, kaštanová a to zejména pokud mají světlou pleť. Vyvarovat by se měly světle hnědé či popelavé blond. Máte-li zlatohnědé oči, bude vám slušet téměř jakýkoli odstín hnědé, čokoládově hnědá bude potom zvlášť lichotit vašemu vzhledu. Vyvarovat byste se měla měděným tónům. Jsou-li vaše oči čistě hnědé, bude vám slušet tmavě hnědá a čokoládová barva, velmi zajímavý efekt potom dokáže vytvořit karamelová či medová barva u obličeje.
barva_vlasu_03
Ženám s modrýma nebo šedýma očima se doporučují barvy chladnější – světle zlatá či popelavá, mohou však vypadat dobře v široké škále barev – od světlé blond až po středně hnědou. Velice dobře potom vypadá tmavší odstín hnědé se zlatým podtónem. Ty odvážnější můžou zvolit i červenou. Pokud máte velmi tmavou pleť, můžete být jednou z těch krásek, které si mohou dovolit i velmi tmavou barvu vlasů. Kontrast s modrýma očima je potom úžasný.

Jsou-li vaše oči zelené s nádechem modré či šedé, světlá barva bude perfektní. Experimentovat můžete také s červenou, červenou s nádechem fialové a zrzavou. Pokud máte kůži s chladnými tóny a zelené oči můžete zvolit pro zvýraznění očí tmavě hnědou. Pro absolutní kontrast potom černou.
barva_vlasu_02
Nezapomeňte, že změně barvy vlasů musíte nutně přizpůsobit své líčení.

text: redakce / foto: dreamstime, pixmac

Doporučené

Přidat komentář