Bydlení

Jaké povlečení si pořídit na léto?

Zima už nás pomalu opouští a kromě jarní bundy je na čase vytáhnout také lehčí povlečení. To zimní, flanelové či mikroplyšové, už ukliďte do skříně. Bylo by vám v něm zbytečné teplo. A jaké materiály se hodí na léto?

Základem je bavlna
Krok vedle určitě neuděláte, pokud si pořídíte bavlněné povlečení. Tento materiál totiž dobře saje pot, je prodyšný, měkoučký a velmi příjemný pokožce. Po dlouhou dobu si zachovává svůj tvar i barvu a nevýhodu má snad jedinou – musí se žehlit. Toho se však zbavíte, když si koupíte bavlnu v trochu jiné variantě, než ji znáte. Málo lidí ví, že krepové povlečení je vlastně také bavlněné, materiál je pouze v pravidelných pruzích zvrásněný.
povleceni_na_leto_02
Satén příjemně chladí
Jestliže se nebojíte něčeho luxusnějšího, volte na léto skvostný satén. Ten je obzvlášť hebký, ale co je ještě důležitější, příjemně chladí. Látka bývá mercerizována pro zesílení lesku a zkvalitnění, díky tomu pak takové povlečení budí honosný dojem. Nejspíš vás potěší, že lůžkoviny z bavlněného saténu bývají často opatřeny nežehlivou úpravou. Nevýhodou může být o něco vyšší cena, ale berte to tak, že kupujete výbavu na několik let.

Volte letní vzory
Motiv samozřejmě záleží na stylu ložnice a vašem osobním vkusu, ale i v povlečení se objevují určité trendy. Momentálně jsou v kurzu florální motivy, které jsou na léto opravdu perfektní. Někdo má radši drobné kvítky, jiný květy přes celý polštář – to už je na vás. Dál se hodně kupují nestárnoucí proužky a černobílé dezény. Ty snadno oživíte pomocí barevného prostěradla.
povleceni_na_leto_03
Hlavně kupujte kvalitu
Nejdůležitější je sledovat, z čeho je povlečení vyrobeno a kde. Kousek z tržnice vám možná ušetří pár stovek, ale dlouho nevydrží. Brzy začne žmolkovat, barvy se seperou a stejně si budete brzy muset pořídit nové lůžkoviny. Poctivé české povlečení vám vydrží déle. Takové najdete například v e-shopu RodinneBaleni.cz.

zdroj: VIOLET MOON s.r.o. / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář