Zdraví

Jaké přírodní látky vám pomohou v zátěžových situacích?

Moderní doba si klade čím dál větší nároky na lidské výkony. Kéž bychom mohli skloubit všechno dohromady. Práci, školu, koníčky, kamarády, rodinu a navíc mít čas a energii ještě na plánování jiných věcí. Teď jste si možná vybavili člověka, který všechno přesně takhle zvládá a neustále má úsměv na rtech. Jak to jen dělá? Možná má svůj kouzelný lektvar, anebo sází na účinné přírodní látky. Stejně jako my.

Ginkgo biloba
Možná znáte pod názvem jinan dvoulaločný. Jedná se o jednu nejstarší rostlinu světa, která patří mezi nejodolnější vůči klimatu a různým vlivům. Je oblíbená především pro své pozitivní účinky. Ginkgo biloba však obsahuje mimo jiné i látky, které příznivě působí na prokrvení mozku a končetin.

Guarana
Pochází z Amazonského pralesa a nejen v Brazílii je velmi populární. Semena guarany jsou už po staletí využívaná domorodými obyvateli jako přírodní všelék. Skvěle dokáže bojovat s únavou, zbystřuje mysl a zlepšuje koncentraci. Není divu, že se u nás proslavila zejména u studentů v období zkoušek. To ale není vše, napomáhá proti depresím, při bolestech hlavy a má antioxidační účinky. Jednoduše tato rostlinka je sama o sobě velmi unikátní a obsahuje velkou škálu prospěšných látek pro lidské tělo.

Ženšen pravý
Další rostlina, která patří mezi nejvýznamnější přírodní léčiva, a to nejen v tradiční čínské medicíně. Blahodárně působí na paměť a zvyšuje bdělost.

Kofein
Říká se, že jedna káva denně je zdravá. Otázkou zřejmě bude, jaké kafe pijete. U kvalitní kávy a správné přípravy to tak jistě bude. U těch rozpustných jsme však lehce na pochybách.
Kofein, stejně jako guarana, ovlivňuje koncentraci a dodává člověku energii. Má však jednu nevýhodu, jeho účinky jsou krátkodobé. Proto pokud chcete být čilí celý den, budete jich muset vypít více. To už ale bohužel zatěžujete organismus.

Zelený čaj
V Číně a Japonsku se jedná o jeden z neoblíbenějších nápojů. Nejenže výborně chutná, ale navíc očisťuje organismus a posiluje imunitu. Určitě už jste slyšeli, že zelený čaj byste neměli pít na večer, neboť potlačuje únavu a těžce by se vám po něm usínalo. Kromě toho se čajový kofein uvolňuje (oproti kávovému)pomaleji, a tak má delší účinnost.

Schisandra chinensis
Možná méně známá pro vás bude Klanopraška přísná, jak se jí u nás říká. Zvyšuje duševní a fyzickou aktivitu a je vhodná, pokud chcete zahnat chmury. Její užívání se nedoporučuje, pokud trpíte nespavostí, neboť zahání spánek a snižuje únavu.

Vitamín B5, B6
Vitamíny, které jsou běžně dostupné v potravinách, a přesto je postrádáme. Při jejich nedostatku můžete pociťovat potřebu spánku během dne, zesláblost či podrážděnost. Pokud jste se v těchto příznacích poznali, měli byste jíst více vajec, kvasnic, tuňáka, avokáda, sezamových nebo slunečnicových semínek.

Skvělá zpráva
Zmiňované přírodní látky jsme znali. Avšak představa, že začínáme den pojídáním všech těchto zázračných rostlinek, nás moc nelákala. Proč? Jednoduše na to nemáme čas. Na tomto základě jsme prozkoumali trh. Chtěli jsme najít přípravek, který by nám pomohl naplno fungovat. Řekli jsme si pryč s kávou a energy drinky, které škodí našemu zdraví. A voala, měli jsme štěstí. Na internetu jsme natrefili na doplněk stravy BrainStorm, který všechny tyto významné látky v sobě má. Neváhali jsme dlouho a na základě kladných referencí jsme objednali. Dneska si ráno dáme jednu pilulku a můžeme se těšit na překvapení, která pro nás nový den přinese.

Zdroj: Naturelia Nutrition s.r.o. / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář