Beauty

Jak na dokonalou francouzskou manikúru v pohodlí domova

Chcete mít dokonale upravené nehty a elegantně vyhlížející ruce, ale nechce se vám vynakládat peníze za služby manikérky, nebo na salonní služby nemáte čas v době, kdy by ho měli oni? Nezoufejte. S trochou trpělivosti a těmi správnými kosmetickými produkty to zvládnete doma.

Klasickou francouzskou manikúru charakterizují světle růžový nebo krémový základ a bílé špičky. Francouzská manikúra je dlouhodobým hitem na celém světě. I ve Francii je tato úprava nehtů nazývána francouzskou manikúrou, a to i přesto, že je tam považována za americký vynález.

Francouzskou manikúru můžete vykouzlit jak na svých přírodních nehtech, tak na umělých nehtech. Záleží, čemu dáváte přednost a jaká je kvalita vašich přírodních nehtů. A nemusíte zůstat u klasiky, pro design svých nehtů můžete volit z mnoha barevných odstínů, dnes již běžně dostupných laků.

Zde tedy pár jednoduchých kroků, jak na francouzskou manikúru v pohodlí vašeho domova.

Začněte tím, že kleštičkami na nehty upravíte nehty na požadovanou délku, nejlépe tak, aby byly všechny stejně dlouhé. Pamatujte: Pokud jde o francouzskou manikúru – čím budou nehty delší, tím lépe bude vypadat.

Pilníkem upravte tvar nehtu do požadovaného tvaru.
francie_mani_02
Chcete-li si z francouzské manikúry udělat lázeňský zážitek, ponořte své ruce na minutu či dvě do lázně s teplou vodou a nějakou změkčující voňavou přísadou. Můžete provést také peeling rukou. Ten odstraní hrubou kůži a omladí vzhled vašich rukou. Následně upravte nehtovou kůžičku. Pozor: Kůžičku nestříhejte, pouze ji zatlačte manikérským dřívkem. Opačným koncem dřívka pak odstraňte případné nečistoty pod nehty.

Osušte nehty. Pro dokonale hladký vzhled můžete použít průhledný podkladový lak – ten vyrovná případné nedokonalosti nehtu (vroubky).

Nyní jsou nehty připraveny na základní nátěr. Naneste na nehty tenkou vrstvu čirého, světle růžového nebo béžového laku (případně barevného, chcete-li výraznější vzhled) a nechte pár minut zaschnout. Následně tento krok zopakujte.

Jakmile jsou všechny nehty dokonale suché, nalepte na ně bílé papírové proužky, které zaručí, že následně nanesený bílý lak nepřetáhnete. Jste-li dokonale soustředěná, můžete to zkusit i bez této pomůcky.

Na špičky svých nehtů naneste bílý nebo barevný lak a po dobu několika minut nechte zaschnout.

V případě, že jste papírové proužky použila, je opatrně sloupněte.

Chcete-li, aby vám francie vydržela déle bez poškození okolními vlivy, naneste na takto nalakované nehty ochranný průhledný lak.

A je to. Právě jste dokončila svou vlastní francouzskou manikúru.

text: redakce / foto: bigstocj, fotky-foto

Doporučené

Přidat komentář