Zábava/Kultura

Jezerka představuje Tři v tom, komedii o lásce a protivenstvích

Příběh o třech slečnách, které se snaží utajit, že jejich láska nezůstala bez následků a rostoucí bříška proto vydávají před otcem za těžkou nemoc, svěřil principál divadla Jan Hrušínský režisérovi Matěji Balcarovi, talentovanému absolventovi filmové školy z Písku. Ten získal i nominace na cenu Magnesia Český lev za snímek Podoba lásky – „Nejlepší studentský film 2013“. „V 60. letech některá divadla oslovovala mladé režiséry, kteří dříve, než se proslavili ve filmu, začínali v divadle,“ říká Hrušínský.

Tři v tom – tři mladé dámy v hodně svízelné situaci, nešťastní nápadníci a rozzuření otcové – příběh Jaroslava Vostrého je i po čtvrtstoletí stále vtipný a aktuální. A právě v tom tkví podle Matěje Balcara půvab celé hry:„Nějaké vzory lidského chování se prostě nemění. Řeší se už tisíce let pořád dokola, tak proč si z toho nedělat legraci. Pro mě je tedy kouzlo hry především v kombinaci humoru a poetiky s crazy komedií,“ říká Balcar. Komedie totiž nabízí nekonečné množství vtipných situací a nečekaných zápletek a je tak velkou hereckou příležitostí. Režisér Matěj Balcar se chce držet spíše dnešního pojetí komedie, ale v klasickém obalu. „Sám jsem velikým fanouškem jemného humoru a situační komiky“, prozradil na sebe a dodal, že to všechno by rád otiskl i do své inscenace.
tri_v_tom_divadlo_na_jezerce_01
Divadlo Na Jezerce uvede tuto hru v březnu 2015 (premiéra 10. 3. 2015). Uvidíme v ní Kristýnu Hrušínskou, Terezu Němcovou, Denisu Pfauserovou, Terezu Kopsovou, Petra Vacka, Jana Hrušínského, Felixe Slováčka jr., Michala Kerna, Václava Chalupu a řadu dalších.

Více na www.divadlonajezerce.cz

Matěj Balcar (nar. 30. 4. 1991 v Praze)
Pochází z umělecké rodiny hudebníků, malířů a architektů. Je absolventem Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku v oboru režie, scenáristika a dramaturgie. Za dobu studia natočil několik úspěšných filmů, z nichž za zmínku stojí především Podoba lásky (nominace na cenu Magnesia Český lev za Nejlepší studentský film 2013). Jeho tvorba je charakteristická komorními příběhy a poetickým černým humorem.

Víte, že?
– Jaroslav Vostrý, který v roce 1965 spolu s Ladislavem Smočkem založil pražský Činoherní klub, Tři v tom tajně premiéroval 16. listopadu 1978 právě v divadle Ve Smečkách. Z politických důvodů však v autorském záhlaví nakonec figuroval režisér inscenace Jiří Menzel.
– Derniéra legendární komedie proběhla 16. října 1985, tedy po 7 letech.

zdroj: Divadlo Na Jezerce / foto: Divadlo Na Jezerce, dreamstime

Doporučené

Přidat komentář