Cestování

Kam na dovolenou: Top destinace v Beskydech

Přes den si plnými doušky užívat čistý horský vzduch při túře či výletu na kole uprostřed neporušené přírody, pak zaplout do vyhřívaného slaného bazénu, svěřit unavené svaly masérům z Thajska, Srí Lanky či Bali, potěšit chuťové pohárky vybranými krajovými specialitami mistrů kuchařů…

Za dokonalou symbiózou všech těchto zážitků, které jsou snem nejednoho cestovatele, dnes již není nutné putovat do Rakouska, Itálie či jiných vyhlášených evropských destinací. Doslova „na dosah“ přibývá míst, která nabízejí vybavení a služby plně srovnatelné s top dovolenkovými resorty, navíc za příznivější ceny a bez jazykových bariér.
top_destinace_beskydy_03
Jedním z takových míst je Resort Valachy ve Velkých Karlovicích, malebné valašské obci ukryté ve východním cípu České republiky jen 5 kilometrů od hranice se Slovenskem – v oblasti, která vyniká přírodními krásami a čerstvým ovzduším CHKO Beskydy, zachovalou lidovou architekturou i tradicemi, nezaměnitelnou valašskou gastronomií a klidnou atmosférou.

Relaxace a zábava pro každého
Kromě kvalitního ubytování naleznete v Beskydech mnoho příležitostí pro odpočinkovou i aktivní dovolenou. V relaxačních centrech se hosté mohou oddávat koupání v bazénech se slanou vodou vyhřívanou až na 36°C, ale také si užít v Česku stále populárnější saunové rituály. Jedinečná je i zdejší nabídka exotických masáží, které provádí v ryzí podobě maséři šesti národností – Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali, Turecka a Indie.
top_destinace_beskydy_02
Kdo si chce užít sport a aktivní zábavu, může kromě množství cyklistických a turistických tras v okolí využít nové turistické okruhy, jenž nabízí vyžití nejen pěším výletníkům či rodičům s kočárky, ale i trénink běžcům a cyklistům. Nabídku doplňuje půjčovna segway či elektrokol, tenisový kurt a devítijamkové golfové hřiště či řada aktivit pro rodiny s dětmi.
top_destinace_beskydy_06
Letní dovolená v Beskydech
Zatímco nenároční turisté a cyklisté vyhledávají jednodušší ubytování hotelu Galik**, hitem mezi rodinami s dětmi a aktivními cestovateli se stal nedávno rekonstruovaný wellness hotel Horal***+ s vyhlášeným relaxačním centrem s valašským „mořem“ – slanými bazény vyhřívanými až na 36°C. Nerušenou relaxaci a komfort stranou běžného ruchu na nejvyšší úrovni pak zosobňuje třetí Spa hotel Lanterna****, který je navíc vyhlášený zážitkovou gastronomií a pořádáním zajímavých gastro akcí.
top_destinace_beskydy_04
Všechny tři hotely v létě nabízejí zvýhodněný pobyt Letní dovolená v Beskydech s ubytováním dětí na přistýlce se snídaní zdarma. Podle typu ubytování a délky pobytu dostane host vždy něco navíc – masáž, kosmetické ošetření a tělový zábal, projížďku na segwayi, vstup do dětského parku Razulák, hodinu bowlingu nebo třeba degustační menu v zážitkové restauraci. Spa hotel Lanterna navíc posouvá laťku v hýčkání hostů – v ceně je zde zahrnut i pozdní oběd a věková hranice pro ubytování dětí zdarma je navýšena až na 15 let.
top_destinace_beskydy_05
Zábava s dětmi na každý den
Resort Valachy je držitelem certifikátu Family Friendly Society díky službám a aktivitám pro děti. Pořádá pro ně animační programy, každodenní ranní dětské saunování se saunovými rituálem či dětské lekce golfu na golfovém hřišti.

Hitem se stal dětský zábavní park Razulák s lanáčkem, kuličkodráhou, aquazorbigem, tubingem, šlapacími autíčky, menším vodním parkem či půjčovnu koloběžek.

Okolní terén nabízí turistické a cyklo trasy nejen pro zdatné sportovce, ale díky cyklostezce Bečva i pro děti či seniory. Dá se po ní jezdit i na bruslích.

S dětmi je také možné vyrazit na 6 km dlouhou turistickou trasu Hledej poklad na Galiku, založenou na principu geocachingu, na níž malí výletníci plní jednoduché úkoly a v cíli je pak čeká odměna.

Menším dětem je určena Kulíškova naučná stezka v délce 2,5 km, která nenásilnou formou přibližuje přírodu Beskyd a jejích chráněných zvířecích druhů. Lemují ji i dřevěné hrací prvky.

Nechybí bowling, dětské koutky a zdravá dětská jídla.

Více na: www.valachy.cz / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář