Beauty

Když vlasy volají S.O.S

Vlasy jsou často označovány za korunu krásy, a není se čemu divit. Bujná kštice může značně zvýraznit naši celkovou přitažlivost a sebevědomí. Bohužel však mnoho z nás to štěstí nemá. Vlasy jsou mnohdy slabé, lámavé nebo vypadávají více, než je zdrávo. Jak předejít takovým neduhům?

Péče o naše kadeře je důležitou součástí každodenní rutiny. Pokud naše vlasy volají o pomoc, měli bychom jim naslouchat a udělat kroky k jejich výraznému zlepšení. To může zahrnovat změnu způsobu, jakým se o vlasy staráme, změnu životního stylu, konzultaci s odborníkem nebo správný výběr vlasových doplňků a ozdob.

Jak komplexně pečovat o vlasy?
Vlasy vyžadují péči jak vnitřní, tak vnější. U té vnější se bavíme o pravidelném mytí vhodným typem šamponu, šetrném sušení, zastřihávání, ale třeba i aplikaci séra s látkami podporujícími růst vlasů. Příkladem může být třeba Revitalon Vlasové sérum – bezoplachová péče s aplikací přímo na pokožku hlavy a vysokou koncentrací účinných látek určených pro péči o slabé, poškozené a vypadávající vlasy. Pokud mluvíme o péči vnitřní, pak máme na mysli příjem takových látek v naší stravě či jejích doplňcích, které pomáhají vyživovat naše vlasy. Mezi takové látky patří například aminokyseliny, vitaminy skupiny B, měď, zinek, selen, kyselina hyaluronová nebo přírodní extrakty – z kopřivy, zlatého prosa či pšeničných klíčků. Kdo by měl pochyby, zda jeho jídelníček obsahuje tyto látky v dostatečném množství, může využít pomoci doplňku stravy, třeba komplexního Revitalonu Forte nebo kyselinu hyaluronou na vnitřní užití od značky české značky N-Mecical.

Pryč se silikony!
Výběr vhodné hydratační a vyživující vlasové kosmetiky je naprostý základ úspěchu. Mnoho přípravků totiž sice nabízí okamžitý vizuální efekt, toho je ale dosaženo za cenu přidaných silikonů, které vlasy dlouhodobě zatěžují. Silikony se hromadí ve vlasových vláknech, zabraňují přístupu kyslíku a vlasy nemohou zdravě dýchat. Dlouhodobé používání přípravků se silikony proto vlasy vysušuje a může dokonce poškodit pokožku hlavy. Nakonec je z nich tedy více škody než užitku. Poničené vlasy si zaslouží kosmetiku co nejvíc přírodní. Při aplikaci myslete na to, že šampon se nanáší spíše ke kořínkům, na pokožku hlavy, a kondicionéry naopak především na konečky, aby vlasy nebyly zplihlé. Kromě šamponu a kondicionéru můžete vyzkoušet kvalitní vlasovou masku nebo krém. Se šampony a kondicionéry, které splňují požadavky na první pomoc pro poškozené vlasy, přišla oblíbená španělská značka Dicora. Tato vlasová kosmetika se řídí filosofií „0 % silikonů, nálož účinných přírodních výtažků a 100% rostlinný keratin z těch nejkvalitnějších zdrojů“.
vlasyNení gumička jako gumička
Málokdo si uvědomuje, že problém s lámavostí vlasů nám může také způsobovat gumička, skřipec či jiná vlasová ozdůbka. Měli bychom si tedy vybírat takové, které vlasy nezatěžují, netahají nebo jiným způsobem neničí. Vhodné je proto volit gumičky z hedvábí. Scrunchies Hana (ig:scrunchieshana) jsou hedvábné, originální, barevné, ručně šité, a navíc vyrobené v ČR. Proč volit právě hedvábí? Hedvábí je známé svými pozitivními vlastnostmi jako prodyšnost, měkkost, lehkost či jemnost. ,,Klasická gumička z mé vlastní zkušenosti trhá vlasy, je nešetrná, při dlouhodobém nošení bolí celá hlava. Jemné či naopak husté vlasy může hůře stahovat a častěji praská. Oproti gumička z hedvábí vlasy neláme, netrhá a netřepí. Je dlouhodobá, antibakteriální a vhodná i pro kudrnaté vlasy.“ Říká návrhářka a majitelka Scrunchies Hana, Hana Filipová. ,,Hedvábí bych určitě volila i na spaní. Stejně tak jako platí pro gumičku, takový povlak na polštář vlasy nevysušuje, neelektrizuje a zanechává je krásně jemné a lesklé. Proto jsem také rozšířila své portfolio a nabízím celé noční sety.“ dodává.

Zdroj: MC Consultant / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář