Volný čas

Kola ostravské továrny na sny se pomalu roztáčejí

Největší činoherní festival na severní Moravě se vrací již popatnácté. Během deseti dní od 25. května do 3. června nabídne Dream Factory Ostrava přes třicet divadelních představení nejen v divadelních sálech, ale i v prostorách galerie, ateliéru a dalších místech, kde by člověk běžně na divadlo nenarazil.

Tématem letošního ročníku bude „Blízko od sebe“, které se bude prolínat nejen většinou inscenací, ale diváci se mohou nechat okouzlit i vůní „Blízko od sebe“ od ostravského výrobce přírodní kosmetiky Jagaia. Ta tuto vůni vytvořila jako reakci na téma festivalu, který se věnuje aktuálnímu tématu sblížení lidí a navrácení každého jednotlivce zpět k sobě samému. Výsledkem je harmonická směs s jemnou nevtíravou vůní, která provede návštěvníka celým festivalem a umožní mu najít nejen cestu k sobě samému, ale navzájem lidi propojit.

Hlavní tváří a hostem bude Ivan Trojan, který festival Dream Factory Ostrava navštíví již poněkolikáté. Vedle nejnovější inscenace Dejvického divadla Fifty, mohou diváci zhlédnout představení brněnského divadla Husa na provázku s jejich zběsile očistným obřadem Vykouření. Zuzana Bydžovská převádí excelentní výkon v nekompromisně kruté a zároveň až místy dojemné grotesce Očistec si zaslouží každý. Představí se tu i Slovenské komorné divadlo Martin společně s Městskými divadly pražskými, kteří uvedou hru Iokasté, v níž se dochází ke střetu antiky se současností, mýtu s #metoo a slovenštiny s češtinou. Uskupení Lachende Bestien se představí s radikálně hravým Kohlhaasem, ve kterém se představí skvělá Simona Hába Zmrzlá. Toto je jen krátký výčet představení, která můžete vidět. Celý program najdete na www.dfov.cz.

Zdroj: Dream Factory Ostrava / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář