Luxury, Představujeme

Lalique Amethyst – ikona v kolekci dámských parfémů Lalique

Od svého uvedení se vůně Amethyst stala ikonou v kolekci dámských parfémů LALIQUE, oblíbenou napříč generacemi, za což vděčí svému modernímu, sofistikovanému složení, bohaté směsi bobulí připomínající letní zahradu, mísící se s kombinací dřevitých a sušších tónů.

Jak vůně, tak její flakón byly inspirovány kolekcí koupelových doplňků “Épines” vytvořené v roce 1913 zakladatelem značky, kterým byl všestranný umělec René Lalique. Delikátní design propleteného ostružiní a malin zdůrazňuje lásku k přírodě, kterou René Lalique oslavuje napříč svými díly.

V roce 2014, 7 let po uvedení vůně Amethyst, se zrodila vůně Amethyst Éclat symbolizující sedm divů světa, sedm barev duhy, sedm hříchů, sedm jako magické číslo. Bohatý zdroj inspirace nacházel René Lalique v přírodě, a zvolil si pivoňku, v Číně považovanou za královnu květin, symbol bohatství, prestiže, lásky a krásy. Amethyst Éclat je dámská vůně v plném rozpuku, jiskřivá a luxusní. Pyšní se jasnými a čistými tóny pivoňky, květiny, kterou francouzská spisovatelka Colette nazvala ohňostrojem okvětních lístků. Vůně vyjadřuje nekončící kreativitu svého autora, který byl znám jako “sochař světla”.
lalique_amethyst_eclat_02
Vůně Amethyst a Amethyst Éclat spojuje linie tvořená lahodnými bobulemi, jako jsou maliny, černý rybíz a borůvka. Line se napříč těmito vůněmi jako šťáva protékající mezi prsty při sbírání čerstvých plodů. Nathalie Lorson, tvůrkyně této vůně, a řady dalších jako například Bvlgari Voile de Jasmin či Davidoff Cool Water Deep, zachytila jedinečnou esenci čerstvě utržené pivoňky, která se ukrývá v srdci vůně a je živá, povzbuzující a bohatá. Tóny růže pak dodávají vůni lehkost. Celou kompozici zjemňují akordy citronu a magnolie. Symfonii vůně pak završuje fialka. Tóny tajemné smyslnosti dodává dřevo, vanilka a pižmo.

Složení
Květinově – ovocná vůně
Hlava – černý rybíz, malina, asijská hruška Nashi
Srdce – pivoňka, magnolie, esence z bulharské růže
Základ – fialka, dřevo, borůvka, pižma

Design a balení
Flakón vůně se vyznačuje výraznými liniemi, elegantním skleněným designem a stylovým fialovým nádechem, který evokuje ve vůni obsažené květiny, stejně jako motivy propleteného ostružiní, malin, borůvek a pivoňky. Na krabičce jsou tyto motivy reliéfem a pivoňky jsou stříbrné. Větší velikosti mají mírně odlišný flakón v porovnání s nejmenší velikostí EdP 30 ml. Ta se pyšní reliéfem i na flakónu a stříbrně zabarveným víčkem, zatímco větší velikosti nesou motivy ve stříbrné barvě na těle flakónu. Tato nejmenší verze je nutností pro každou milovnici Amethyst Éclat. Kompaktní velikost je ideální do každé kabelky.

Sortiment a ceny (dop. MOC)
EdP 30 ml koupíte za 1 540 Kč, EdP 50 ml za 1 990 Kč a EdP 100 ml za 2 650 Kč.

Lalique Amethyst Éclat je k dostání v síti parfumérií FAnn (www.fann.cz) a u vybraných prodejců.

zdroj: Lalique / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář