Zábava/Kultura

Laputa s Terezou Voříškovou v kinech od 8. října

Sedmadvacetiletá Johanka tráví veškerý čas ve své kavárně Laputa. Má tolik možností, jak prožít svůj život. Přesto jí tato svoboda přináší pocit úzkosti a osamocení. Laputa je ostrov sám pro sebe. Johanka na něm trčí a neví, co se sebou dál…
film_laputa_bioscop_03
Kavárna Laputa je pro ostatní místem, kam přicházejí a zase odcházejí. Vydávají se žít své životy. Johančina sestra odjíždí s básníkem Mikim do Turecka. Felix, Johančina dávná láska, se tu jen zastaví a zas odlétá na cesty. Merlot je štamgast, Johanku má rád a spává s ní. Jenže kromě ní taky s dalším milionem holek.
film_laputa_bioscop_04
Marnost na Johanku vykukuje z každého půllitru. Jako by se v její kavárně, kterou vybudovala, scházeli lidé, kteří umějí žít naplno. Každý s nějakým nápadem, potřebou nebo svým sobectvím. Johanka je všech a se všemi, a přece sama a v nejistotě. Co si má počít v děsivě velkém prostoru dospělého života? Stačí jí její ostrov? Stačí si ona sama k pocitu úplnosti? Ke štěstí?
film_laputa_bioscop_02
Co s životem na ostrově, kterému hrozí záchrana?

Milostné drama Laputa je celovečerním režijním debutem talentovaného Jakuba Šmída. Jeho bakalářský film Neplavci získal cenu Český lev Cena Magnesia pro nejlepší studentský film roku 2011 a velkou pozornost na mezinárodních filmových festivalech. Roli Johanky získala Tereza Voříšková, kterou si diváci zamilovali především v úspěšných filmech Bobule a 2Bobule.

Ve filmu dále uvidíte Mariku Šoposkou, Igora Orozoviče, Ivanu Chýlkovou, Petra Stacha, Luboše Veselého, Kláru Melíškovou a další.

zdroj: Bioscop

Doporučené

Přidat komentář