Soutěže

Letní soutěž o 3×3 knižní novinky nakladatelství Mystery Press

Vážení čtenáři, vážené čtenářky. Opět k vám v tomto letním čase přicházíme se soutěží, která potěší všechny milovníky knih. Ve spolupráci s nakladatelstvím Mystery Press jsme pro vás připravili soutěž o 3×3 novinkové tituly, které vám mohou dělat společnost na dovolené nebo při dlouhých letních večerech, případně je můžete věnovat jako knižní dárek někomu blízkému. Soutěžit můžete o tyto tituly: Ellis Peters: Zázrak svaté Winifredy, Lionel Shriver: Musíme si promluvit o Kevinovi, Lisa Daily: Jak se ztrapnit (snadno a rychle).
soutez_mystery_press_logo
Ellis Peters: Zázrak svaté Winifredy

Ellis Peters: Vlastním jménem Edith Mary Pargeter (1913–1995), byla anglická spisovatelka velšského původu, jejíž tvorba zahrnuje zejména válečnou, historickou a detektivní prózu. Rovněž byla úzce spjata s českou a slovenskou kulturou, zamilovala si Prahu a coby bohemistka přeložila do angličtiny řadu knih uznávaných autorů, jako byli Jan Neruda či Bohumil Hrabal. Do světové literatury se zapsala zejména trilogií Nebeský strom, dále dvacetidílnou sérií historických detektivek s bratrem Cadfaelem, která se odehrává ve dvanáctém století za občanské války v Anglii, a také případy inspektora Felse a jeho syna, jež tvoří třináct svazků.
cadfael
Zázrak svaté Winifredy: Bratr Cadfael je benediktinský mnich z opatství Shrewsbury, jehož případy se odehrávají na počátku dvanáctého století, kdy Anglií otřásá občanská válka mezi příznivci Štěpána III. z Blois a jeho sestřenice Matyldy. Cadfael, původem Velšan, ale není žádný nudný patron, který se skrývá za klášterními zdmi, naopak je to životem protřelý světoběžník… Ve svém prvním případu – Zázraku svaté Winifredy – se přidá k výpravě svých spolubratří, kteří se rozhodli pro klášter získat ostatky jmenované světice. Ty se nacházejí v zapadlé vesničce ve velšských horách, kde se však situace zkomplikuje: dojde k vraždě místního velmože a je na Cadfaelovi, aby odhalil pachatele…

Série historických detektivek s bratrem Cadfaelem (podle níž byl také natočený úspěšný televizní seriál) se právem stala po celém světě legendou. Ellis Peters zručně načrtává středověké reálie, umě splétá zapeklité případy a přitom píše s gustem rozené vypravěčky. O tom se čeští čtenáři budou moci přesvědčit i v dalších dvou románech (Jeden mrtvý navíc, Mnišská kápě), které Mystery Press chystá k vydání.

Lionel Shriver: Musíme si promluvit o Kevinovi

Lionel Shriver: Americká spisovatelka Lionel Shriver se narodila v roce 1957 v Gastonii v Severní Karolíně, studovala na Kolumbijské univerzitě, kde získala titul magistra umění, žila v Nairobi, Bangkoku a Belfastu. Coby novinářka přispívá sloupky, články a recenzemi do řady renomovaných periodik, jako jsou Guardian, New York Times, Wall Street Journal či Marie Claire. Je autorkou jedné sbírky povídek, dvou novel a třinácti úspěšných románů, z nichž nejznámější je psychologický thriller Musíme si promluvit o Kevinovi (2003), za který získala prestižní britské ocenění Orange Prize.
kevin_final
Musíme si promluvit o Kevinovi: Zápletka románu je jednoduchá: Kevin, syn Evy Khatchadourianové, jednoho dne zastřelil ve škole sedm spolužáků, zaměstnance školní jídelny a oblíbenou učitelku angličtiny a jeho matka se nyní v dopisech svému manželovi Franklinovi vypisuje ze své několikaleté nelítostné války se synem, která tragédii předcházela. Evino vyprávění je napínavé, šokující, mnohdy kruté, aniž by však autorka knihy své hrdince stranila – ba právě naopak. Lionel Shriver se zamýšlí nad tématem rodičovství, klade znepokojivé a těžko zodpověditelné otázky, a zároveň nevtíravým způsobem nutí čtenáře k zamyšlení. O to více překvapivý je pak závěrečný zvrat.

Aby nakladatelství Mystery Press zdůraznilo důležitost této kongeniální knihy, zařadilo ji jako první svazek do nově vzniklé edice Mistrovská díla, v níž budou vycházet tituly prověřené časem, zbožňované čtenáři a rovněž kvalitně zfilmované. Což všechno novinka Musíme si promluvit o Kevinovi splňuje.

Lisa Daily: Jak se ztrapnit (snadno a rychle)

Lisa Daily: Pokud chcete vědět, proč vám váš vyvolený nezavolal, nebo jakou barvu šatů si rozhodně nevybrat na první rande, obraťte se na Lisu Daily. Kromě práce v reklamě totiž Lisa radí v oblasti randění a seznamování na těch nejznámějších amerických televizních stanicích. Dokonce si zahrála i samu sebe ve filmu Hitch: Lék pro moderního muže s Willem Smithem v hlavní roli.Téma vztahů mezi muži a ženami zpracovala s vtipem sobě vlastním rovněž v příručce Nenechte si dávat kopačky (2002), která se stala v USA i Velké Británii bestsellerem, a také v úspěšných romancích Jak se ztrapnit (snadno a rychle) (2008), Kráska (v nesnázích) (2012) a Ve třiceti (poprvé) single (2017).
daily_final
Jak se ztrapnit (snadno a rychle): Už samotná zápletka románu naznačuje, že se budete znovu královsky bavit: vztahová expertka Darby Vaughnová, která napsala populární příručku o randění, se dozví, že ji podvádí manžel a tenhle fakt je okamžitě propírán ve všech bulvárních plátcích a televizních pořadech o showbyznysu. Jak se k tomu naprosto zaskočená a šokovaná Darby postaví? Buď uplatní jedno ze svých základních a neporušitelných pravidel, které říká, že byste neměly zůstávat se záletníkem, nebo odpustí jedinému muži, kterého kdy milovala, ale zároveň přijde o skvěle rozjetou kariéru.

Buďte si jistí, že tohle rozhodování, které započalo skandálním trapasem, bude plné humorných situací, vtipných slovních přestřelek a také romantiky a lásky. Takže si vezměte sluneční brýle a opalovací krémy a vyražte s Darby Vaughnovou na pláž. Rozhodně to bude zábavně strávený čas!

Soutěžní otázka: Mezi novinkami nakladatelství Mystery Press najdete mimo jiné i thriller Tima Weavera – příběh muže, který přišel o vzpomínky a teď je chce získat zpět, a to i za cenu, že by ho to mohlo stát život… Jak se tento Sunday Times Bestseller jmenuje?

a) Muž bez vzpomínek
b) Muž bez minulosti
c) Muž, který nemá co ztratit

Nechcete-li tipovat, nápovědu najdete na stránkách: www.mysterypress.cz.

Správnou odpověď zašlete na e-mail: info@womanandstyle.cz do 18. 8. 2019, do předmětu uveďte MYSTERY PRESS 2019. Tři autoři správné odpovědi od nás obdrží kolekci novinek nakladatelství Mystery Press.

Pokud se vám knihy nepodaří získat v soutěži, můžete je spolu s dalšími zakoupit na: www.mysterypress.cz s dodáním Českou poštou nebo službou PPL, případně si je můžete osobně vyzvednout v Praze – knihkupectví Fantasya, Šafaříkova ulice, v Ostravě – knihkupectví Matrix, Hollarova ulice, v Brně – knihkupectví Arrakis, Veveří ulice.

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na FacebookuTwitteru nebo Instagramu a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzuji souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

Ukončeno! Správná odpověď B, výherci Mirka V., Prostějov, Robert T., Děčín, Jindřiška F., Praha

Doporučené

Přidat komentář