Beauty

Léto končí a co naše vlasy?

Léto je období, kdy naše vlasy trpí nejvíce. Jsou vystaveny ostrému slunci, klimatizaci, na dovolené pak mořské soli nebo bazénovému chlóru. Vlasy jsou vysušené, křehké, bez lesku, konečky roztřepené, barva vyšisovaná.

Po letní dovolené bychom tedy měli v první řadě navštívit kadeřníka. Ten, nejen že zastřihne roztřepené konečky, ale poradí si i s výživou vlasového vlákna a následně doporučí přípravky vhodné pro domácí péči.

Nečekejte zázraky
Návštěva kadeřníka je pouze první, přesto velmi důležitý, krok. Vlasům budete muset věnovat kvalitní péči i mezi návštěvami kadeřníka. Po letním období bychom ideálně neměly nějaký čas používat například kulmu nebo naopak žehličku na vlasy. Časté žehlení vlasy vysušuje, může dojít i k jejich ztenčení, přepálení či k roztřepení konečků.

Stejně jako pokožka, i vlasy potřebují hydrataci a výživu. Žádné poškození nemusí být trvalé, chce to ale trpělivost a vhodné přípravky, kterých je dnes na trhu nepřeberné množství.

Žádné poškození nemusí být trvalé, chce to ale trpělivost a vhodné přípravky, kterých je dnes na trhu nepřeberné množství.

Pro vlasy poškozené sluncem, chlorovanou či slanou vodou a sušením horkým vzduchem je vhodné použít kosmetiku s obsahem panthenolu, který pomáhá škodlivé účinky UV záření neutralizovat a vlasy chrání před dalším poškozením.

Někdy méně bývá více
Při pohledu na naše vlasy po umytí si často říkáme, že jim musíme „dopřát“ maximální péči, tj. použijeme kondicionér, následně ještě masku, poté nesmývatelný kosmetický přípravek, tužidlo, vosk a nakonec přelakujeme lakem na vlasy. Tím ovšem vlasy pouze zatížíme a vytvoříme na nich vrstvu, která jim znemožní dýchat. Vlasy stačí umýt a zregenerovat (regeneračním kondicionérem nebo lehce postříkat olejovou emulzí – lze použít směs vody a jojobového či kokosového oleje), masku na vlasy používejte 1x, maximálně 2x týdně a vyhněte se její aplikaci na pokožku hlavy.
leto_vlasy_02
Fénujte studeným vzduchem
Pokud se úprava vašich vlasů neobejde bez použití fénu, vyvarujte se alespoň foukání horkým vzduchem, volte buď vzduch studený, nebo alespoň méně horký. Fénování horkým vzduchem vlasy vysušuje. Častou chybou je také fénování příliš blízko vlasovému vláknu. Fénovat vlasy byste měly cca 15 – 20 cm od hlavy a po směru růstu vlasů.

Používejte kosmetiku vhodnou pro váš typ vlasů
Každý typ vlasů potřebuje jinou péči. Pro suché vlasy jsou vhodné regenerační přípravky, pro mastné vlasy pak čistící a vyživující (vyhýbejte se krémovým šamponům a kondicionérům), které vlasy zbaví přebytků mastnoty a zbytků vlasových přípravků. Tento typ vlasů je vhodné mýt denně, nikdo zatím neprokázal, že by takto časté mytí produkci mazu stimulovalo. Pro barvené vlasy volíme přípravky, jež jsou určeny speciálně pro tento typ vlasů. Ty chrání nejen barvu Vašich vlasů a její dlouhotrvající lesk, ale také vyživují a posilují vlasové vlákno.

text: redakce / foto: bigstock, pixmac

Doporučené

Přidat komentář