Cestování

Letuška.cz: Důležité upozornění k aktuální situaci s COVID-19

Překotně se vyvíjející situace v naší zemi i v celém světě nás staví před nové výzvy a situace. Všichni jsme zaskočeni ochromenou vzdušnou i pozemní dopravou, karanténou vyhlášenou v Evropě i v jiných částech planety. Významná část aktivit a plánů na všech úrovních společenského a hospodářského života dostává trhliny.

Společnost ASIANA provozovatel letenkového portálu Letuška.cz patří mezi největší tuzemské prodejce letenek a současným stavem je postižena zásadně. Od konce února 2020 se začaly rušit aktuální lety a nyní se zrušily všechny lety na dohlednou dobu. Operátoři jsou přetíženi zpracováváním zrušených a průběžně rušených letů. Včera urgentně vystavené návratové letenky, dnes zrušené lety. Všichni ve firmě jsou zapojeni do řešení tisíců žádostí o refundace. Zpracovávají se postupně. Daná situace vyžaduje vzájemnou toleranci. Pevně věříme, že se v dohledné době vše vrátí k normálu.

Cestujícím, kterým byl aktuálně zrušen let, nebo jsou aktuálně dotčeni nařízeními o zákazu vstupu do jednotlivých států, doporučujeme, aby se pokusili v zájmu rychlejší odezvy obrátit přímo na leteckou společnost, která jako jediná může autorizovat jakoukoliv operaci spojenou se změnou nebo zrušením letenky. V souladu s IATA rezolucí 830d vás ubezpečujeme, že všechny kontakty na cestující jsou leteckým společnostem zpřístupněny, aby v těchto nenadálých situacích mohly účinně reagovat. V rámci možností se vynasnažíme být maximálně nápomocni.

Toto je mimořádné období
Nejnovější vývoj vedl nejen ke snížení poptávky po letenkách, a mnoho zemí také změnilo své vstupní předpisy. Proto musí letecké společnosti pravidelně upravovat letové řády. Pokud bude vaše rezervace ovlivněna, žádáme vás o porozumění.

Zkontrolujte si prosím aktuální stav svých letů na webových stránkách dopravce.

Jak nás kontaktovat?
Zažíváme nebývalý nápor na naše call-centrum. Snažíme se být maximálně nápomocni. Čekací doba na call-centru ovšem může v současné době být velmi dlouhá. Žádáme vás proto o laskavé porozumění a využití kontaktování pomocí emailu nebo formuláře, které s maximálním nasazením odbavujeme. Velmi efektivní cesta může být i přímé kontaktování dopravce.

Kamenné pobočky
Z důvodu ochrany zdraví klientů a zaměstnanců dočasně uzavíráme tuto provozovnu. Znovuotevření budeme koordinovat s novými nařízeními naší vlády. Kontaktovat nás můžete prostřednictvím e-mailů nebo telefonicky. Děkujeme za pochopení.

Zdroj: Letuška.cz, foto: archiv / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář