Beauty

Levandulová kosmetika má blahodárný vliv nejen na pokožku

V současné době je zájem o přírodní kosmetiku, ostatně není se čemu divit, protože neobsahuje dráždivé chemické přísady. Velké oblíbenosti se jednoznačně těší levandulová kosmetika, především pak olej se svou specifickou vůní. Levandule má i příznivý dopad na pokožku, protože zklidňuje.

Výhody levandulového oleje
Pokud budete používat levandulový olej na pleť, odstraníte problémy. Levandule má totiž uklidňující účinky a antibakteriální vlastnosti, takže pomáhá ničit bakterie způsobující akné a ucpané póry. Po nanesení na pokožku olej uvolňuje póry, a tím eliminuje záněty a předchází vzniku akné.

Levandulový olej uklidní podrážděnou pokožku, a proto se doporučuje při léčbě některých kožních onemocnění, jako jsou ekzémy a lupénka. Levandule se doporučuje i při léčbě spálenin od slunce. V rámci preventivních opatření ho můžete používat jako opalovací krém.

V neposlední řadě levandulová voda a olej urychlují hojení kožní tkáně. Jestliže se říznete, škrábnete anebo budete mít jiné zranění, sáhněte po levandulovém oleji, protože proces hojení zrychlí.

Levandule zpomaluje stárnutí
Jelikož levandule obsahuje antioxidanty, chrání před škodlivými volnými radikály, jež mohou dramaticky přispět ke stárnutí pokožky. Volné radikály jsou přinejmenším částečně zodpovědné za vznik jemných vrásek na obličeji.

Sehnat se dají různé produkty s levandulovým olejem. Záleží na tom, k jakému účelu chcete olej používat. Saloos má přímo bio regenerační obličejový olej, ovšem od Renovality seženete i masážní tělový olej. Do koupelny se vám hodí sprchový olej a na obličej použijete odličovací variantu. Levandulová voda je tonizační a pomáhá zase dočišťovat a harmonizovat či osvěžit pleť. Podívejte se do nabídky Notino.cz, kde je levandulová kosmetika k dispozici.

Zdroj: Notino / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář