Beauty

Make-up tipy – líčení pod brýle

Mnoho žen řeší otázku, jak se nalíčit pod brýle. Spolu s vizážistkou Marcelou Žacovou, vám přinášíme pár tipů, jak na to.

To, že nosíte brýle, nemusí v žádném případě znamenat, že vaše oči budou neviditelné. Vytvářet oční make-up pod brýle není ztráta času, naopak – vy můžete být daleko odvážnější než ženy, které brýle nenosí. Obecné pravidlo zní: čím silnější rám brýlí, tím odvážnější v používání barev můžete být. Základem by měla být řasenka (můžete použít jak hnědou, tak černou) a to i ve více vrstvách – za brýlemi je to dovoleno. Správnou volbou jsou také tekuté linky, u kterých se nebojte experimentovat s barvami. Obecně platí, že teplé barvy a neutrální odstíny vaše oči zvýrazní. Jestliže ale chcete jít do extremnějších barev, nezapomeňte zvýraznit vaše vnitřní oko (například barvou champagne).

Obecné pravidlo zní: čím silnější rám brýlí, tím odvážnější v používání barev můžete být.

Typ líčení 100% vybírejte podle typu svých brýlí.

Černé a silné obroučky
Pod černé brýle se nejvíce hodí kouřové líčení a „winged liner“ neboli silná linka jdoucí nahoru.

Tenké, nebo žádné obroučky
V tomto případě používejte matující make-upy a to velice lehce. Oči rámujte jen velmi slabě (bílou či černou linkou + řasenka). Zaměřte se spíše na rty, můžete použít i třpytivé odstíny.

Bez ohledu na tvar a sílu obrouček se ujistěte, že je dokonalé vaše obočí. Udržujte jej pěkně vytvarované a zvýrazněte přípravky na obočí (můžete použít i oční stíny). Pod oči použijte korektor, o odstín světlejší než je přirozená barva vaší pleti. Barvy, které nosíte, by měly doplňovat barvu vašich obrouček a barvu očí.

text: Marcela Žacová, redakce / foto: bigstock
Vizážistka Marcela Žacová na FB.

Doporučené

1 komentář

Přidat komentář