Beauty

Máte krepaté a polétavé vlasy? Poradíme vám, jak získat opět zdravý look!

Drobné poletující vlásky trčící do všech stran dokážou zkazit i krásný účes, stejně jako krepaté neposlušné háro, které ve vlhkém vzduchu připomíná neforemnou helmu. Jak vytvořit hladký styl a dodat vlasům zase zdravý a lesklý vzhled?

Ke krepatění vlasů dochází kvůli vyšší vlhkosti, kdy se voda uvnitř vlákna nahromadí. Tento problém vás proto může postihnout například i v zimním mlhavém či deštivém počasí. Problém znají především dámy s vlnitými a kudrnatými vlasy. Krepatění ovšem může být i výsledkem poškození anebo dehydratace vlasu.

Pozor na „drhnutí“!
Všechno začíná už u vysoušení mokrých vlasů. Když si s nimi půjdete lehnout, „nasají“ do sebe vlhkost a navíc se mohou polámat. Jak ovšem správně vlasy sušit? Po umytí nedrhněte hlavu ručníkem, protože mokré vlasy jsou křehké a nešetrné zacházení je může poškodit, takže jsou pak roztřepené a lámou se. Vhodné není ani zabalit mokré vlasy do „ručníkového turbanu“, jelikož zadržují vlhkost a jak již bylo řečeno, právě ta může krepatění zhoršit. Navíc tíhou namáháte kořínky vlasů. Pouze z nich tedy po vykoupání či sprchování jemným promačkáváním ručníkem odstraňte vodu a fénem potom vysušte. I při rozčesávání buďte opatrní a postupujte od konečků ke kořínkům.

Nenechte si zkazit účes polétavými vlasy!
Poletující vlasy jsou jednotlivá vlákna, která jsou v důsledku statické elektřiny odpuzována od hlavy, takže pak „nesedí“ hladce ve vlasech a jakýkoliv pracně vytvořený účes působí rozcuchaně. Tento stav se navíc zhoršuje, když jsou vlasy poškozené. V takovém případě je takzvaná kutikula drsná a tato drsnost zvyšuje tření pramenů a ztěžuje jejich rozčesávání, když se snažíte dosáhnout požadovaného účesu. Vyšší tření pramenů zvyšuje sílu potřebnou k rozčesání vlasů, což dále přispívá ke zvýšené statické elektřiny a poletování vlasů – takže jde vlastně o takový začarovaný kruh! Poškozené vlasy jsou také náchylnější k lámání. A zlomené vlasy budou kratší než většina ostatních vlasů a budou se vzdalovat od vytvořeného účesu, což se viditelně projeví právě jako poletování. Profesionální kadeřníci proti polétavým vlasům bojují tak, že používají při finální úpravě fén se stylingovým koncentrátorem a děravý kulatý kartáč se štětinami. Takto kratší vlasy, které by poletovaly, takto „zastrčí“ pod ty delší a schovají je.

Tip: Nástavec Flyaway na fén Dyson SupersonicTM dokáže jednoduše nahradit složitou práci s fénem a kartáčem a jednou rukou si tak každá žena snadno vytvoří uhlazený účes bez polétavých vlasů. Flyaway funguje na principu takzvaného Coanda efektu. Unikátní tvar využívá sílu tohoto aerodynamického jevu, aby „nasátím“ na povrch zakryl poletující vlasy pod pramen. Navíc nemusíte obětovat zdraví vlasů, jelikož se při úpravě vyhnete extrémním teplotám.

Dopřejte své hřívě pravidelnou kúru!
O vlasy je třeba pečovat a zvláště po náročném létě zaslouží pravidelnou „údržbu“. Jestliže chcete bojovat proti krepatění, důležitá je jejich hydratace, zvlášť pokud jim chybí elasticita, na dotek šustí a postrádají lesk – to jsou znaky toho, že jsou vaše lokny vysušené. Zatímco zdravý vlas se dokáže i po lehkém protáhnutí vrátit do původního stavu, suchý praskne i po jemném natažení. Navíc je suchý vlas na dotek drsný a při promnutí mezi prsty vydává šustivý zvuk. Protože v suchých vlasech vznikají póry, které po dopadu odrážejí méně světla než vlas celistvý, jsou potom na pohled matné a postrádají lesk.

Tip: Maraes Curl revitalizing Treatment
Revitalizační pečující maska pro kudrnaté, vlnité a krepaté vlasy, která vaší hřívě poskytne hydrataci, výživu a elasticitu. Uhlazuje kutikulu, tím dochází ke snížení krepatosti a učiní vlasy měkkými, lesklými a pružnými.

Používejte přípravky proti krepatění!
Před krepatěním vás mohou ochránit také některé specializované přípravky na vlasy. Stačí je po umytí nanést do vlasů a získáte díky nim hladší look a snížíte krepatění.

Tip: Style Perfetto Dazzling
Rovným vlasům dodá ještě hladší vzhled, odolává vlhkosti a díky tomu vlasy nekrepatí. Vitamín E chrání vlasy před horkým vzduchem během vysoušení. Vlasy jsou uhlazené, rovné a krásně se lesknou.

Style Perfetto Primer
Má přirozeně tužící efekt. Jemně se nanáší a zlepšuje plnost a pohyblivost vašich vlasů, zatímco vyzdvihuje jejich přirozenou strukturu a zamezuje krepatění. Vitamín E chrání vlasy během vysoušení.

Zdroj: GUIDELINE DIGI & PR s.r.o. / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář