Fashion

Móda a sezónní tón pleti

Máte rádi určitý druh oblečení nebo spíše jeho barvu, protože krásně zvýrazňuje vaše oči, oživuje vaši pleť a pohrává si s barvou vašich vlasů? Zřejmě tedy bude ve vaší sezónní barvě.

Sezónní tón pleti neodkazuje na skutečné střídání počasí, to jen jednotlivé tóny pleti jsou rozděleny do skupin podle názvů ročních období.

Znát svůj sezónní typ vám pomůže oblékat se do barev, které vám budou lichotit.

Pro zjištění svého sezónního typu pleti je třeba být v klidu a teple. Podívejte se v přirozeném denním světle na své předloktí. Pokud je kůže v tomto místě růžová nebo nabírá modré tóny a žíly jsou výrazně modré, budete mít chladný tón pleti. Pokud vidíte žluté tóny a žíly jsou spíše zelené než modré, bude váš tón pleti teplý.
sezonni_ton_pleti_jaro
Jaro
Jarní typ je typ s teplým tónem pleti a spíše světlejšími vlasy – často blond, v červených nebo světle hnědých tónech. Jarní typy budou nejlépe vypadat ve světlých, jasných a zářivých barvách. Měly by se vyhnout barvám tmavým, stejně jako příliš velkým kontrastům (černá/bílá).
sezonni_ton_pleti_leto
Léto
Letní typ má nejčastěji světlou pokožku s chladným tónem. Letní tóny pleti by se měly držet pastelových barev, tlumených a neutrálních tónů. Nejlichotivější barvy pro letní typ jsou tlumená tmavě modrá, šedo-zelená, modro-šedá či růžovo-hnědá. Neměly by se oblékat do živých nebo příliš sytých barev, které by narušily klid tohoto typu.
sezonni_ton_pleti_podzim
Podzim
Podzimní typ s teplým tónem pleti, tmavě červenými až černými vlasy je nejčastějším typem pleti a může nosit nejširší škálu oblečení, zejména v zemitých a sytých barvách. Mohou nosit barvy tlumené i bohaté, teplé barvy podzimního listí nebo exotického koření. Vyhnout by se měly pouze jasným, světlým barvám, čistě bílé nebo čistě černé – v těch by mohly vypadat vybledle.
sezonni_ton_pleti_zima
Zima
Máte-li chladný tón pleti a tmavé vlasy, budete s největší pravděpodobností zimní typ. Zimní typy mívají často hluboký kontrast mezi barvou vlasů, barvou očí a tónem pleti. Jako takový vypadají nejlépe v bohatých barvách, jako je modrá, červená a teplý tón růžové. Mohou však nosit i ledové pastely. Zimní typy by se měly vyhnout neutrálním, zemitým tónům.

text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář