Profíci radí

Není manažer jako manažer aneb Jak mít management v malíčku?

V posledních letech podniky napříč všemi odvětvími investují stále více finančních prostředků do oddělení managementu. Být dobrým manažerem ale není nic jednoduchého. Tak jako u jiných profesí, i zde je třeba naučit se spoustu dovedností, získat dobrý všeobecný přehled a umět jednat s lidmi. Většinu z toho se lze naučit, ale dobrého manažera od toho průměrného dělí vlastnosti, které se naučit nelze, ty musí být vrozené. Velké zkušenosti s výchovou úspěšných manažerů má soukromá vysoká škola Praha. A vyučující z řad odborníků jsou schopni záhy po nástupu studentů rozpoznat, kdo z uchazečů má šanci být opravdu úspěšný.

Co se ukrývá pod pojmem „management“?
Anglicky „to manage“ znamená řídit. V dnešní společnosti toto pojmenování označuje proces systematického plánování, rozhodování a organizování za účelem splnění určitého cíle pomocí využití dostupných zdrojů, jako jsou například finance, lidské zdroje i technologické postupy. Soukromá vysoká škola Praha nabízí studijní program, který učí zájemce, jak správně v tomto oboru pracovat a jak dobře využít své vlastnosti k dokonalému zvládnutí této profese. Po úspěšném absolvování prvního stupně vysokoškolského vzdělání zajišťuje škola i navazující magisterské studium Ostrava.

I když je práce dobrého managera velice náročná a vyžaduje od dotyčného stoprocentní nasazení, je mezi mladými lidmi vyhledávaná. Finanční ohodnocení takového odborníka je totiž oproti ostatním profesím nadstandardní, a to zájemce láká. O to důležitější je vybrat si kvalitní vysokou školu, která je schopna nabídnout vedle špičkových vyučujících i konzultace s odborníky a studijní stáže v domácích i zahraničních firmách. Právě takovou je i již zmíněná pražská vysoká škola a její magisterské studium v Ostravě.

Jste-li jedinec milující plánování, finance a nové postupy, máte ty správné předpoklady pro studium v tomto programu. A i když je to obor náročný na sebedisciplínu, pokud ho zvládnete, o budoucnost máte postaráno.

Zdroj: Vysoká škola podnikání a práva, a. s. / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář