Knižní novinky

Novinky na pultech knihkupectví – duben 2017

Už jste stačili přečíst všechny novinkové tituly, které vás zaujaly v měsíci březnu? My tedy ne, a to už se nás valí další lákavé knihy z českých nakladatelství. A opět je z čeho vybírat. Přesvědčte se sami.

Novinky nakladatelství Euromedia Group

Ricarda Jordanová – Ranhojička
Četli jste Karibskou ságu a nedočkavě čekali na každý další díl? A co takhle Maorčina píseň? Co mají tyto tituly Sarah Larkové společného s Ranhojičkou Ricardy Jordanové? Věřte, že mnoho. Jde totiž o stejnou autorku – Sarah Larková je uměleckým jménem Ricardy Jordanové. A proto se určitě můžeme těšit na další strhující čtení.

Mohuč, 1330. Porodní bába Rachel spěchá k porodu a na ulici najde rodící ženu. Mladá matka umírá a Rachel přinese sirotka k majetné rodině von Speyerových, kde je Lucie vychovávána společně se stejně starou Leou. Když po letech vypukne v Mohuči mor, zřizuje Lucie, která byla v domě von Speyerů zasvěcena do tajů arabské medicíny – společně s morovým lékařem Clemensem von Treist „morový dům“, v němž pečují o nemocné. Lucie si brzy získá úctu jako „ranhojička“, ale pak se nálada ve městě změní a ona musí uprchnout bez milovaného Clemense. Najdou se ti dva ještě někdy?

Titul Ranhojička vydává Knižní klub a koupíte ho za cenu 379 Kč.

Corina Bomannová – Vůně jasmínu
Už dva roky čekají milovníci románů Coriny Bomannové na nový příběh. Nyní se dočkali – světlo světa spatřila kniha Vůně jasmínu.

Po těžké nehodě svého snoubence, který leží už řadu měsíců v kómatu, hledá nešťastná Melanie útěchu u své prababičky Hanny. Když stará žena pochopí, že si její vnučka nedokáže sama se zoufalou situací poradit, začne jí vyprávět svůj životní příběh a o ranách osudu, kterým musela čelit. Melanie se tak spolu s ní vydává na imaginární cestu do Vietnamu, poté do Berlína dvacátých let a nakonec do Paříže, přičemž si uvědomí, co je v životě a v lásce opravdu důležité.

Titul Vůně jasmínu vydává Knižní klub a koupíte ho za cenu 349 Kč.
novinky_knihy_duben_2017_euromedia
Tracy Reesová – Jdi za štěstím
Tracy Reesová je autorka, která přesvědčivě vyhrála soutěž „Hledá se bestseller“ a svým románem Jdi za štěstím si ihned získala srdce čtenářů.

Amy žije na panském sídle Hatville Court pod ochranou krásné Aurelie, jediné dcery majitele. Prožívají dobrodružství a noří se do vlastního vysněného světa. Ani to však dívku nechrání před záští mocné lady Vennawayové. Pak jako blesk z čistého nebe udeří nemilosrdný osud. Po smrti své nerozlučné přítelkyně se Amy ocitá zcela sama a bez prostředků. Jenže Aurelia dosud neřekla poslední slovo a v šifrovaném dopise vysílá Amy na cestu do neznáma. Díky dalším dopisům, v nichž jí Aurelia připravila vždy nové pokyny, putuje dívka přes celou Anglii až do starobylého Yorku a získává příslib nové budoucnosti.

Titul Jdi za štěstím vydává Knižní klub a koupíte ho za cenu 399 Kč.

Novinky nakladatelství Host

Jane Harperová – Sucho
Odlehlý australský venkov odkrývá svá dávná tajemství…
Australské městečko Kiewarra sužuje dlouhodobé sucho, které si vybírá daň nejen na přírodě a dobytku, ale i na psychice místních obyvatel. Na jedné z farem najdou mrtvou ženu a jejího syna. O kus dál stojí auto otce rodiny Luka Hadlera, ten pravděpodobně manželku i dítě zastřelil a pak spáchal sebevraždu. Na pohřeb přijíždí Lukův dávný kamarád, federální policista Aaron Falk, který v městečku prožil dětství. Vrací se nerad, počítá hodiny, kdy bude moct zase odjet. Od začátku je zřejmé, že tady není vítán. Na naléhání Hadlerových Falk spolu s místním policistou Racem znovu neformálně otevřou vyšetřování zdánlivě jasného případu. Postupně vycházejí najevo různé maličkosti, které nahlodávají zprvu nezpochybnitelnou verzi o dvojnásobné vraždě a následné sebevraždě. Jak Falk proniká do okolností úmrtí, otevírají se staré rány a vznikají nové. Aaron a Luke totiž měli tajemství. Tajemství, o němž si Falk myslel, že je dávno pohřbené, ale po Lukově smrti opět vyplouvá na povrch…

Knižní titul Sucho koupíte u všech dobrých knihkupců za cenu 349 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Mons Kallentoft – Zeměbouře
Jednoho květnového rána je v příkopu blízko kanálu Göta nalezena mrtvola mladého muže. Je nahý, ale jeho tělo nenese žádné viditelné stopy násilí. Když na místo přijede Malin Forsová se svými kolegy, výjev dokresluje zvláštní ticho. Jako by někdo ztlumil všechny zvuky. Muž je brzy identifikován jako Peder Åkerlund, bývalý švédský demokrat vyloučený ze strany za rasistické komentáře. Pitva ukáže, že byl zavražděn. Téhož večera je nahlášena jako nezvěstná — pravděpodobně unesená — šestnáctiletá Nadja Lundinová a některé okolnosti naznačují, že by oba případy mohly být propojené. Malin Forsová postupně zjišťuje, že vrah s ní hraje zvrácenou hru — mluví k ní skrze vraždy a nedá se umlčet. A Nadja Lundinová může být stále naživu…

Knižní titul Zeměbouře koupíte u všech dobrých knihkupců za cenu 319 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.
novinky_knihy_duben_2017_host
Olga Tokarczuková – Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých (druhé, brožované vydání)
Román Olgy Tokarczukové by bylo možno označit za „morální thriller“. Hlavní hrdinkou příběhu je Jana Dušejková, stavební inženýrka, která si musí vydělávat na živobytí jako učitelka angličtiny na škole v Kladské kotlině na česko-polském pomezí. V zimě pracuje také jako správkyně letních bytů. Její vášní je astrologie a nadevše miluje zvířata. Snaží se jim všemožně pomáhat a chránit je, bojuje proti lidem, kteří jim ubližují. Varuje před nerozvážným ničením přírody, vidí lidské osudy vepsané do hvězd. Patří k okruhu nadšených čtenářů anglického básníka Williama Blakea. Jednoho dne je Janin soused nalezen mrtvý. Následuje další vražda a pak další… Pytláci i významní členové společnosti záhadně umírají. Jen zvířata jsou němými svědky. Hrdinka o těchto vraždách něco ví, policie ji však neposlouchá – jenže Jana Dušejková dokáže číst ve hvězdách…

Knižní titul Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých koupíte u všech dobrých knihkupců za cenu 269 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Novinky nakladatelství Albatros

llen Eskens – Pohřbený život
Detektivní román o dospívání, vykoupení a hledání pravdy, který se stal Nejlepším knižním debutem roku 2014 a získal mnohá další významná ocenění.

Student Joe Talbert má skromné cíle – dokončit úkol na hodinu literatury. Zadáním je sepsat životopis a rozhovor s nějakým neznámým člověkem. S blížícím se deadlinem zamíří Joe do nedalekého domova důchodců najít vhodný objekt pro pozorování. Tam se setká s Carlem Iversonem a už nic v jeho životě nebude tak jako dřív… Carl je umírající vietnamský veterán a usvědčený vrah. Má před sebou jen pár měsíců života, proto byl přesunut do domu s pečovatelskou službou. Předtím strávil třicet let ve vězení za znásilnění a vraždy. Jak Joe píše o Carlově životě, obzvlášť o jeho hrdinských činech ve Vietnamu, nemůže se smířit s tím, že je tento voják souzený za tak ohavné zločiny. Joe proto začne pracovat na odhalení pravdy. Přitom ho brzdí okolnosti jeho vlastního života: musí se vypořádat se svou dysfunkční matkou, autistickým bratrem a bolestnými vzpomínkami na dětství. Kousek po kousku odkrývá pravdu o Carlově vině, ale jak s přítelkyní Lilou zabředávají čím dál hlouběji do okolností trestných činů, je v sázce čím dál víc. Podaří se Joeovi odhalit pravdu dřív, než bude pozdě?

Knihu Pohřbený život koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 299 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Rae Carsonová – Po zemi bloudím dál
Lee Westfallová má semknutou, láskyplnou rodinu. Má domov, který miluje a svou věrnou kobylku. A má i nejlepšího kamaráda, který by možná chtěl být něčím víc. Kromě toho má ale i tajemství. Lee dokáže v okolním světě vycítit zlato. Zlaté žíly hluboko v zemi. Malé valounky v potoce. Dokonce i zrnka zlatého prachu, co někomu zalezla pod nehet. I za nejkrutějších zim díky tomu své rodině zajistila bezpečí a dostatek zásob. Čeho by byl ale člověk schopen, aby si dívku s takovou mocí přivlastnil? Mohl by kvůli tomu i vraždit. Když Lee přijde o všechno, co je jí milé, uteče na západ do Kalifornie, kde zrovna objevili zlato. Třeba se z ní vyklube to jediné místo na světě, kde může být Lee sama sebou. Pokud ovšem přežije cestu.

Knihu Po zemi bloudím dál koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 329 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.
novinky_knihy_duben_2017_albatros
Monica Hesseová – Dívka v modrém plášti
Úžasně napsaná kniha, která na pozadí skutečných událostí vypráví výjimečný příběh o statečnosti obyčejných lidí, o lásce, smutku a životě v těžkých časech.
Píše se rok 1943 a v nacisty okupovaném Amsterdamu vládne přídělový systém. Mladičká Hanneke se ale vyzná. Na černém trhu se pohybuje jako ryba ve vodě a dokáže obstarat většinu věcí, které lidé potřebují. Při jedné z donášek ji její pravidelná zákaznice požádá o pomoc. Nechce sehnat maso nebo petrolej. Chce, aby Hanneke našla židovskou dívku, kterou u sebe ukrývala. Vzala si jen svůj modrý plášť a zmizela neznámo kam. Hanneke zprvu ani neuvažuje o tom, že by se do nebezpečného pátrání pustila. Pak ale položí první otázku. Když dostane odpověď, chce najednou vědět víc. Postupně je vtažena do pavučiny tajemství a ohromujících odhalení, která ji zavedou až do samého srdce studentského protinacistického odboje…

Knihu Dívka v modrém plášti koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 329 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Novinky nakladatelství Brána

Petr Bambas – Podivné vraždy
Sugestivní a napínavé povídky s kriminální zápletkou a překvapivou pointou zaujmou od první stránky. Někdy se jen náhodou z jednoduché záležitosti, jako je návštěva banky, přespání v hotelu s přítelem nebo setkání s neznámou půvabnou ženou, během chvíle vyvine nebezpečná situace, která začne ohrožovat život hrdinů. Jindy zapracuje špatný odhad rizika, když uzavřete sázku s lumpem nebo podceníte konkurenta a ještě horší je to, když si vás někdo vyhlídne, aby na vás mohl hodit vraždu. Nečekané události se pak začnou valit jako lavina a z poklidného života se stane akční drama, vyžadující od člověka maximální nasazení, odvahu a vynalézavost. A v neposlední řadě je důležité mít kus štěstí, aby se to vůbec dalo zvládnout. I tak je však někdy třeba za vše zaplatit vysokou cenu.

Knihu Podivné vraždy koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 269 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Jaromír Jindra – Spiklenci z lásky
Staroměstský měšťan Viktorín z Grafenfelsu chce zachránit svého přítele, novoměstského radního Eliáše Rozýna z Javorníka, uvězněného v souvislosti se vzpourou českých stavů proti císaři Ferdinandovi. Jako jedinou možnost vidí přímluvu u vrchního státního žalobce Jana Daniela Kapra z Kaprštejna. Netuší, že tím uvádí do pohybu kolo osudu nejen svého, ale řady dalších lidí, především své dcery, do níž se žalobce bezhlavě zamiluje. Skutečný příběh odehrávající se v letech 1621–1625 má v sobě všechno, co má historický román mít – napětí, lásku i vraždu. Čtenář spolu s autorem postupně rozplétá jemné předivo intrik a citových vazeb a také zjišťuje, že lidská touha po lásce, spravedlnosti a svobodě byla před staletími stejná jako dnes.

Knihu Spiklenci z lásky koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 269 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.
novinky_knihy_duben_2017_brana
Josef Louda – Láska (ne)slučitelná se životem
Umělecký fotograf Dodo Dalou je při náhodném setkání okouzlen enigmatickou atraktivní rusovláskou. Aby získal přízeň této až neskutečně nádherné, leč poněkud rozmařilé ženy, využije nejen své fotografické umění, ale i erektivní pilulky, což ho však málem stojí život. Není pochyb o tom, že tato mladá vdova je jeho femme fatale, ale její život je obestřen tajemstvím, neboť je duševně napojena na svého zemřelého manžela, geniálního amerického vědce, který i po smrti mysteriózně zasahuje do života své ženy a jejího milence. Jak skončí tento milostný trojúhelník?

Knihu Láska (ne)slučitelná se životem koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 269 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

text: redakce, patrneři / foto: bigstock, patrneři / komerční sdělení

Doporučené

1 komentář

  • Nikola Pěkná 06/05/2017 at 10.28

    Krásná fotka a i nabídka zaujala, hned jsem běžela pro Ranhojičku 😀 Už se těším na další vydání, málo kde se knihám věnují tak jako vy, jen tak dál.

    Odpovědět

Přidat komentář