Knižní novinky

Novinky na pultech knihkupectví – listopad 2017

Listopad je měsíc, kdy už snad všichni začínáme nakupovat dárky po stromeček svým blízkým, přátelům, kamarádům… V posledních letech se velmi oblíbeným dárkem stala kniha a audiokniha. Znáte-li vkus toho, koho chcete knihou obdarovat, není nic jednoduššího, než navštívit knihkupectví a vybrat titul na míru, výběr je opravdu veliký. Dnes vám přinášíme inspiraci na ty knihy, které na pultech knihkupectví zaujaly nás.

Novinky Euromedia Group

Sabine Thieslerová – Prokletá krev
V domku na samotě v lesích v Toskánsku objeví houbař tělo zavražděné ženy. Sarah, původem Němka, manželka majitele tratorie Romana, leží na své posteli s podříznutým hrdlem. Tato brutální vražda je ale jen začátkem pro vyvrcholení událostí, které začaly před mnoha lety v Německu. Nyní se vracejí, aby plnou silou udeřily na všechny členy rodiny a posléze celou tragédii dovedly do hořkého konce.

Knihu Prokletá krev koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 399 Kč. Vydává Knižní klub.

Karl Ove Knausgard – Můj boj 3 – Ostrov chlapectví
Třetí a patrně nejproustovštější díl série Můj boj, přináší autorovy barvité vzpomínky na dobu jeho formujícího se sebepoznání, protkané úvahami o mnohovrstevné podstatě mizejícího času, paměti a existence.

Čtyřčlenná rodina Knausgardových – matka, otec a dva synové – se stěhuje do nového domu na jihonorském pobřeží. Je začátek sedmdesátých let a budoucnost se zdá otevřená všem možnostem. Důkladně a do detailů, někdy pro něj i značně bolestných, líčí Karl Ove Knausgard svět dětství, svět silných a jedinečných zážitků, svět, kde dospělí a jejich potomci vedou paralelní životy, které se nikdy neprotnou.

Knihu Můj boj 3 – Ostrov chlapectví koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 359 Kč. Vydává Odeon.
novinky_knihy_listopad_2017_euromedia
Stefan Ahnhem – Oběť bez tváře
Nový zářivý přírůstek do plejády hvězd švédské krimi – série temných detektivek Stefana Ahnhema sklízí úspěchy v šestadvaceti zemích.

Pomsta umí být krutá, zvlášť je-li dokonalá… Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…

Knihu Oběť bez tváře koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 399 Kč. Vydává Knižní klub.

Novinky nakladatelství Host Brno

Caite Dolan-Leachová – Sestry až za hrob
Ava nevěří tomu, že její sestra Zelda zemřela. Ví, jaká je. A pozná, když si jen hraje a manipuluje s lidmi. Ava se vrací na neprosperující rodinnou vinici a znovu musí čelit všemu, před čím už jednou utekla: matce žijící na hraně mezi alkoholismem a demencí, charismatickému, avšak již poněkolikáté ženatému a věčně nepřítomnému otci i budoucnosti, které se před dvěma lety chtěla vyhnout svým odjezdem do Paříže. Ava se rozhodne odhalit tajemství obestírající Zeldinu smrt — sestra prý uhořela ve stodole. Byla to nešťastná náhoda, nebo vražda? A kdo tedy Avě posílá e-maily, nechává ukryté zprávy a směruje její kroky za bývalými milenci, vypůjčenými traktory, zaprášenými láhvemi vína, rodinnými tajemstvími a citovými vazbami, na něž se tak usilovně snažila zapomenout? Čím více se toho Ava o svém nepředvídatelném dvojčeti dozvídá, tím jasněji si uvědomuje, že nezná pravidla hry, kterou s ní její sestra celý život hrála.

Knihu Sestry až za hrob koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 349 Kč.

Ian McGuire – Severní vody
Velrybářská loď pluje do Arktidy — nikoli však za velrybami. Mladý Ir Patrick Sumner se během velkého indického povstání v roce 1857 zúčastnil jako vojenský felčar obléhání Dillí. Když se po propuštění z armády nechá najmout jako lodní lékař na velrybářskou loď plující do Arktidy, doufá, že během dlouhé monotónní plavby najde ztracený klid. Minulost ho však stále pronásleduje. Sumner navíc zjišťuje, že nastoupil na loď, která má nejspíš jiný cíl než lovit velryby, a že jeden z harpunářů je vychytralý sadistický vrah. Vytrhnou události na palubě Sumnera z apatie, do níž ho uvrhlo veškeré násilí a nespravedlnost, jichž byl v životě svědkem, a přimějí ho k činu? Severní vody jsou román o civilizovanosti a barbarství a také o schopnosti jednat lidsky i za extrémních podmínek.

Knihu Severní vody koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 329 Kč.
novinky_knihy_listopad_2017_host
Ken Liu – Ctnosti králů (První kniha fantasy série Dynastie Pampelišek)
Císař Mapidéré sjednotil sedm krᬬlovství Dary pod jednu vlajku. Nyní však leží na smrtelné pos¬¬teli, poddaní jsou vyčerpaní císařo¬¬¬vý¬¬mi velikášskými stavebními projekty a jeho poradci usilují jen o vlastní zisky. Lidé v celé říši trpí, a dokon¬ce i sami boho¬vé jsou neklidní. Kuni Garu, vychytralý, charisma¬tický povaleč, a Mata Zyndu, syn popraveného vévody, který se touží pomstít, vedou každý svou vlastní vzpouru proti císařské krutovládě. Při té příležitosti se setkají a společně se připojí k povstání, které se snaží císaře svrhnout. Na své cestě za slávou, mocí a ctí se stanou svědky střetu armád, spatří flotily vzducholodí, setkají se s obřími šupinatými vel¬¬ryba¬¬mi a proměňujícími se bohy. Jejich nepravděpodobné přátelství významně změní rovnováhu moci v Daře. Ale za jakou cenu?

Knihu Ctnosti králů koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 399 Kč.

Novinky nakladatelství Brána

Joanna Hickson – První Tudorovci
Děj románu První Tudorovci se odehrává v Anglii v letech 1451 až 1470 a jeho osu tvoří dramatický příběh Jaspera Tudora, který se narodil z utajovaného a korunou neschváleného svazku královny vdovy Kateřiny z Valois a neurozeného Walesana Owena Tudora. Když se o existenci nevlastních sourozenců doví král Jindřich VI., pozve Jaspera i jeho bratra Edmunda ke dvoru a posléze je povýší do šlechtického stavu. Staršího Edmunda, jemuž propůjčí titul hraběte z Richmondu, dokonce zasnoubí s bohatou, teprve dvanáctiletou dědičkou Margaret Beaufortovou. Jasper, nyní hrabě z Pembrokeu, tím velice trpí, protože Margaret zbožňuje. Odjíždí proto na svá panství ve Walesu a útěchu nakonec nachází v náručí vzdálené waleské sestřenice Jane Hywelové. Do jejich životů však krutě zasáhne osud. Vlády se ujímá příslušník dynastie Yorků Eduard IV., začíná krvavá válka růží a z Jaspera Tudora se rázem stává psanec. Podaří se mu uprchnout na kontinent, kde se ze všech sil snaží najít pro svého nevlastního bratra a jeho dominantní královnu Markétu z Anjou spojence a dopomoci Lancasterům k návratu na anglický trůn…

Knihu První Tudorovci koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 349 Kč.

Julian Stockwin – Artemis
Volné pokračování románu Kydd, který vyšel v minulém roce, popisuje další osudy Thomase Paina Kydda, původně vlásenkáře z Guildfordu. Život na palubě HMS fregaty Artemis je rychlý a vzrušující a hodně se liší od drsných zkušeností, které získal na řadové lodi Duke William, na níž byl násilně naverbován. Po urputné bitvě s francouzskou válečnou lodí se Artemis vrací do Portsmouthu k opravám a Kydda přijede navštívit sestra. Rodinnému podniku se nedaří, a tak mu nějakou dobu hrozí, že bude muset námořnické řemeslo, které si mezitím zamiloval, opustit, ale nakonec se vše vyřeší, Kydd se vrací do Portsmouthu a vyplouvá na palubě Artemis znovu na moře, tentokrát až na opačnou stranu světa.

Knihu Artemis koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 399 Kč.
novinky_knihy_listopad_2017_brana
Olga Krumlovská – Velká kniha horoskopů
Evropské, keltské, orientální, egyptské, indiánské, cikánské. Všechny civilizace se zabývaly postavením hvězd a jejich vlivem na lidské osudy. Astrologové byli velice vážení a bez jejich předpovědí se většinou neobešla žádná významná událost. Autorka desítek knih o astrologii ( Keltské horoskopy, každoroční Horoskopy) tentokrát shrnula do jedné knihy horoskopy používané v Evropě, horoskopy orientální, keltské, arabské, indiánské a egyptské, takže čtenář má možnost srovnání a kromě toho se dozví velké množství zajímavých informací. K dnešnímu dni jsou již na trhu Horoskopy na rok 2018.

Knihu Velká kniha horoskopů koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 299 Kč.

Audioknihy – novinky vydavatelství One Hot Book

Půlnoční slunce
Audiokniha Půlnoční slunce volně navazuje na titul Krev na sněhu, kterou vyprávěl jiný hrdina, jenž měl ale problémy se stejným mafiánským bossem zvaným Rybář. V sedmdesátých letech 20. století se na dalekém severu Norska usadili příslušníci laestadiánského hnutí. Jejich domovem se stala opuštěná vesnice Kåsund kdesi ve Finnmarce. Izolace není na škodu, neboť jejich životy jsou svázány přísnými pravidly. Pak ale do uzavřené komunity vpadne záhadný cizinec Ulf, který tvrdí, že sem přijel z Osla na lov bělokurů. Na lovce však příliš nevypadá – dokonce ani nemá pořádnou pušku. Nechce se mu ovšem nikomu prozrazovat, že jedinou kořistí, na kterou se tu možná bude pořádat hon, je on sám. Těžko totiž odhadnout, na čí straně budou místní stát a zda mu pomohou lovce setřást.

Knihu Půlnoční slunce vám přečte Václav Neužil. Pořídit si ji můžete buď na CD nosiči za 289 Kč, nebo si ji stáhnout na stránkách vydavatelství za cenu 269 Kč.

Sirotčinec slečny Peregrinové: Knihovna duší
Vlak, do něhož stvůry násilím nahnaly podivné děti i některé ymbryny, dávno zmizel v tunelu. Zůstala však pachová stopa a k Emmě a Jacobovi přibyl podivný pes Addison, který sice nosí brýle, ale čich mu slouží dobře. Na nebezpečné výpravě za osvobozením svých druhů potkávají Jacob a Emma další laskavé i kruté podivné, poznávají zradu, nebezpečí závislosti, závist i chorobnou touhu po moci. Pokud se jim podaří své přátele zachránit, bude Jacob stejně nakonec nucen volit, který z obou světů mu bude domovem. Může se po všem, co mezi podivnými zažil, vrátit do světa obyčejných lidí a vést normální život?

Knihu Sirotčinec slečny Peregrinové: Knihovna duší vám přečte Viktor Dvořák. Pořídit si ji můžete buď na CD nosiči za 339 Kč, nebo si ji stáhnout na stránkách vydavatelství za cenu 299 Kč.
novinky_knihy_listopad_2017_onehotbook
Soumrak dne
Nejznámější román Kazuo Ishigura, který obdržel Nobelovu cenu za Literaturu 2017.
Pan Stevens byl celý život loajálním, oddaným, uctivým a pečlivým majordomem na Darlingtonském panství. Jeho pojetí svědomité služby má však za následek hradbu upjatosti, přes kterou si nikdy nedovolil projevit ani ty nejzákladnější city. Když jeho letitý zaměstnavatel prodá své sídlo zbohatlickým Američanům, pokusí se zrekapitulovat svůj život, který hrdě položil na oltář abstraktnímu ideálu, aniž by se dosud odvážil reflektovat, čemu to vlastně bez oddechu sloužil.

Knihu Soumrak dne vám přečte Jan Vlasák. Pořídit si ji můžete buď na CD nosiči za 349 Kč, nebo si ji stáhnout na stránkách vydavatelství za cenu 329 Kč.

Novinky nakladatelství Albatros Media

Miroslav Macek – Saturnin se vrací
Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů, pokračuje! Nevypočitatelný sluha Saturnin je zpět! A s ním i další oblíbení hrdinové…
Také jste si zamilovali nejen kultovního sluhu Satrunina, ale i laskavého dědečka, krásnou slečnu Barboru, nesnesitelnou tetu Kateřinu a její poučná přísloví, rozmazleného Milouše i filozofujícího doktora Vlacha? V tom případě vám v knihovně nesmí chybět pokračování jedné z českých nejpopulárnějších knih 20. a 21. století! Saturnin se vrací! Jaká překvapení si pro všechny připravil tentokrát? A co na to podnikavý strýc František, nový manžel tety Kateřiny? Zažijte další nepředvídatelné léto u dědečka!

Knihu Saturnin se vrací koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 299 Kč.

Victoria Aveyardová – Králova klec
Kdo se postaví do čela povstalců, když Mare přišla o své blesky? Ve světě Stříbrných a Rudých vládne zmatek. Mare zůstává v zajetí, zbavená svého blesku a mučená vlastními chybami. Přežívá jen díky milosti nového krále – kluka, jehož kdysi milovala, ale nakonec se z něj vyklubal lhář a zrádce. Maven Calore pokračuje v pletichách své mrtvé matky a snaží se získat moc nad celou zemí i nad svou zajatkyní. Zatímco Mare v paláci trpí pod účinky tichého kamene, její kdysi ubohá skupina novokrevných a rudokrevných se organizuje, cvičí a nabírá nové členy. Připravují se na válku, protože už se nechtějí skrývat ve stínu. A Cal, vyhnaný princ, který také usiluje o lásku blýskající dívky, se nezastaví před ničím, aby ji vysvobodil. Krev se obrací proti krvi a schopnost proti schopnosti. Hrozí, že nakonec nezůstane nikdo, kdo by vznikající požár uhasil, a z Norty, jak ji Mare zná, zůstane jen černé spáleniště.

Knihu Králova klec koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 369 Kč.
novinky_knihy_listopad_2017_albatros
Clive Cussler, Graham Brown – Loď duchů (Jedna z nejlepších „cusslerovek“ poslední dekády)
Poté co těsně vyvázl životem z nebezpečné operace na záchranu pasažérů potápějící se jachty, probudí se podmořský biolog a dobrodruh Kurt Austin se směsicí útržkovitých a protichůdných vzpomínek. Viděl, jak se jeho přítelkyně i se svými dětmi utopila, anebo byla jachta opuštěná, už když se na ni nalodil? Z důvodů, které nedokáže vysvětlit, Kurt ani jedné verzi svých vzpomínek nevěří. Odhodlaný poznat osud své přítelkyně začne pátrat po odpovědích a brzy zjistí, že se noří do temného světa státem sponzorovaného kyberzločinu. Narazí na stopy mizejících vědců, podezřelých nehod a rozlehlou síť obchodování s lidmi. S pomocí svého zástupce z NUMA a dobrého přítele Joea Zavaly se zaměří na zlověstnou organizaci přímo v srdci této sítě a pustí se s ní do boje na mnoha frontách od Monaka přes Severní Koreu až po drsné pobřeží Madagaskaru. To, kam ho nakonec pátrání dovede, však předčí i jeho nejdivočejší představy.

Knihu Loď duchů koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 369 Kč.

text: redakce, patrneři / foto: bistock, partneři / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář