Knižní novinky

Novinky na pultech knihkupectví – prosinec 2016

A máme tu prosinec – měsíc, kdy nadělujeme dárky nejen svým nejbližším, ale také přátelům nebo kolegům v práci. A mnohdy na jejich nadělování dojde až po Vánocích, ne s každým se totiž v chaotickém předvánočním období stihneme potkat. Ať už přemýšlíte o knize pro sebe, nebo byste knihou rádi obdarovali někoho blízkého, možná najdete-li inspiraci v našem dnešním příspěvku.

Novinky nakladatelství Host

Mariana Enriquezová – Co nám oheň vzal
Velmi současný mix „špinavého realismu“, fantastična Julia Cortázara a hororu Edgara Allana Poea a Shirley Jacksonové. Povídky argentinské autorky přibližují zemité prostředí buenosaireské metropole i jejích předměstí se vší syrovostí, krutostí i krásou. Jsou zároveň klasické i originální, realistické i fantastické, feministické i anti¬-feministické, politické i apolitické, hrůzostrašné i humorné. Autorka v nich mistrně míchá žánry, narativní prostředky, velká témata i drobné motivy a jejich prostřednictvím vytváří nelítostný a současně závratně poutavý obraz skutečnosti, která svádí čtenáře, aby pronikl ještě dál a hlouběji a odhalil její podstatu. Banální každodennost se často a bez varování mění v cosi neznámého a čtenář zjišťuje, že svět kolem něj je pouze slupka složité reality, jejíž některé vrstvy zůstávají skryty a jejich existence se vyjevuje jen v krátkých záblescích. Ženy upalující se na protest proti domácímu násilí, dospívající dívky hnané úzkostí, děti ulice, mladé ženy znuděné manželstvím nebo devítiletý sériový vrah malých dětí, ti všichni jako protagonisté příběhů přispívají ke zneklidňujícímu vědomí přítomnosti jiného řádu v našem známém světě.

Koupíte u všech dobrých knihkupců za cenu 259 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Tereza Ščerbová – Krtník
Krtníci se nerodí, ale objevují. Neumírají, ale mizí… Krtník žije v horách, kde zpívá liškám a vodopádu a povídá si s kameny. Žije tady a teď, nic mu neschází. Než potká Medvěda z města, který mu svými barvitými historkami o velkém světě zamotá hlavu. Medvěd vozí Krtníkovi knížky, povídají si spolu a brzy se spřátelí. Jenže pak si nový přítel klidně zmizí a Krtník poprvé v životě něco postrádá. Tehdy do hor přichází Zaškvara – prapodivná, ošklivá bytost se dvěma tlamami. Naslibuje smutnému Krtníkovi, že ho vezme do města za Medvědem. Ovšem jedině tehdy, když bude něco zajímavého umět. Pořádně. Nejlépe ze všech. Ve snaze stát se někým jiným (aby ho měl Medvěd rád) dělá Krtník všechno, co si Zaškvara zamane. A postupně tak ztrácí sám sebe…

Koupíte u všech dobrých knihkupců za cenu 289 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.
novinky_knihy_prosinec_2016_host
Norman Ohler – Totální rauš. Drogy ve třetí říši
Když Němci v roce 1940 vtrhli do Francie, měli vojáci wehrmachtu k dispozici třicet pět milionů dávek pervitinu, který byl tehdy k dostání v každé lékárně a hojně propagovaný reklamou. Droga měla umožnit takzvanou bleskovou válku a stala se běžnou součástí výbavy vojáků. Dokonce i údajný abstinent Hitler se rád uchyloval k farmaceutickým stimulantům. V době, kdy nařídil poslední ofenzivu v zimě roku 1944, nebyl čistý ani jeden den. Jeho osobní lékař Theodor Morell jej zásoboval mnoha druhy vitaminů, léků, hormonů i tvrdých drog. Pouze v tomto stavu mohl vůdce, který byl již naprosto odtržený od reality, vydržet tak dlouho. Ohler prošel všechny dostupné materiály k tématu, hovořil s pamětníky, vojenskými historiky i lékaři. Rešerším v německých a amerických archivech se věnoval pět let.

Koupíte u všech dobrých knihkupců za cenu 349 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Novinky nakladatelství Euromedia Group

Kimberly McCreight – Tam, kde ji našli
Máte rádi knihy Jodi Picoultové nebo Harlana Cobena? Potom neváhejte a zajděte si do knihkupectví také pro novinku Kimberly McCreightové Tam, kde ji našli. Možná tak rozšíříte řadu svých oblíbených autorů. Na konci nebývale dlouhé zimy je v potoce poblíž slavného univerzitního kampusu v Ridgedale v New Jersey nalezeno tělo novorozence. Nikdo neví, kdo to dítě je, jak se do potoka dostalo či jak zemřelo. O hrozivém nálezu informuje zdejší obyvatele Molly Andersenová, píšící pro místní deník Ridgedale Reader, jež se sem přestěhovala teprve nedávno, a která se doposud úplně nevzpamatovala z traumatického potratu. Když se mladá novinářka pustí do vlastního pátrání, začínají navíc z minulosti malého městečka vystupovat děsivá temná tajemství…

Vydává nakladatelství Ikar. Najdete u všech dobrých knihkupců za cenu 299 Kč.

Elizabeth Chadwicková – Podzimní trůn
Ti, jejichž knihovnu už zdobí tituly Letní královna a Zimní koruna už určitě netrpělivě vyhlíželi závěrečný díl této úchvatné trilogie o nejmocnější panovnici středověku – Eleonoře Akvitánské. Eleonora Akvitánská, jinak také Alienor, je dlouhý čas vězněná svým manželem Jindřichem. Z exilu ji vysvobodí až jeho smrt a Alienor coby královna vdova opět vládne Anglii. Rozkol, který zavládl mezi jejími syny ještě před královou smrtí, se však nechystá utišit. Když Alienor sama putuje přes Alpy, aby Richardovi přivedla nevěstu, jiný syn za jejími zády spřádá intriky. A zatímco zuří boj o moc, královna musí obratnou diplomacií zajistit dobrý sňatek i pro svoje dcery.

Vydává nakladatelství Ikar. Od 10. 1. 2017 najdete u všech dobrých knihkupců za cenu 349 Kč.
novinky_knihy_prosinec_2016_euromedia
Gordon Noah – Poslední žid
Milovníkům románových příběhů jistě neunikly knihy jako Ranhojič, Šaman nebo Lékařka a jistě také vědí, co mají tyto tři romány společného. Ano, svého tvůrce, Gordona Noaha. V knize Poslední žid se ocitáme v roce 1492 ve Španělsku ovládaném inkvizicí. Její útok proti židovskému obyvatelstvu dosahuje rozměrů holocaustu. Statisíce židů jsou vyhnány ze svých domovů. Třináctiletý chlapec je svědkem smrti svého otce a bratra, ale raději, než by zapřel víru, vydává se na útěk přes celou zemi… Na jeho konci ho čeká svoboda, láska a kariéra doktora a léčitele.

Tento silný příběh najdete od 10. 1. 2017 v Knižním klubu za cenu 299 Kč, členové Knižního klubu ji mohou zakoupit výhodněji, a to za 249 Kč.

Novinky nakladatelství Brána

Bérriedale-Johnson, Michelle – Vaříme a pečeme bez lepku
Polévky, předkrmy a lehké obědy, sváteční jídla, ale třeba také těstoviny, ryby nebo moučníky – to vše najdete v nové kuchařce Vaříme a pečeme bez lepku. Tato kuchařka přináší moderní a jednoduché recepty na každý den určené nejen pro ty, kteří musí dodržovat bezlepkovou dietu, ale i pro lidi, kteří vyznávají zdravý životní styl a rádi zkouší něco nového.

Koupíte u všech dobrých knihkupců za cenu 299 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Anna Iris – Nezvěstná
Detektivní drama plné intrik, tajemství, vypočítavosti a křivd – to je Nezvěstná. Ve vesničce Beynac-et-Cazenac, která se nachází v jihozápadní Francii a je opředená magickou atmosférou, žije Estelle, která se rozhodne pro rozvod s manželem a nový život. Dřív než svůj plán stihne realizovat, zemře násilnou smrtí, a navíc se zjišťuje, že byla těhotná. Tento fakt vyvolá spoustu otázek, na které hledá odpovědi především její muž Olivier, který si je jistý tím, že nemůže mít děti. Byla mu snad Estelle nevěrná? Na druhé straně Annalise je šťastně vdaná a jediné, co ji celý život trápí, je předčasná smrt milovaného bratra. Její manžel Jean má však jedno tajemství. S mrtvou Estelle měl společného víc, než by si kdy pomyslela. Rozbíhá se vyšetřování a podezřelých je více než dost.

Koupíte u všech dobrých knihkupců za cenu 279 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.
novinky_knihy_prosinec_2016_brana
Julian Stockwin – Kydd
Prožijte dobrodružnou plavbu s Thomasem Kyddem, obyčejným mužem, z něhož se stane pravý mořský vlk s první knihou z autorovy celosvětově úspěšné historické série. Právě se rozhořely napoleonské války a mladého parukáře z Guldfordu unesli násilní verbíři z rodného města, aby se stal členem posádky válečné lodi Duke William. Musí se rychle seznámit s drsnou realitou námořnického života a vyrovnat s ještě drsnějšími zkušenostmi z boje na moři. Přesto i v tomto násilnickém prostředí najde přítele…

Koupíte u všech dobrých knihkupců za cenu 289 Kč nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Audioknihy – novinky vydavatelství One Hot Books

Enderova hra
Lidstvo čelí hrozbě třetího útoku vojsk mimozemské civilizace, jejichž předchozím invazím se jen tak tak ubránilo díky zásahům geniálního velitele Mazera Rackhama. Armáda vnímá nutnost vychovat jeho nástupce, který by snad mohl odvrátit zkázu. Vhodným adeptem se zdá být chlapec Ender oplývající nadprůměrnou inteligencí a schopnostmi analytického myšlení. Už v šesti letech je odebrán rodině a nastupuje do Bitevní školy pro vojenské důstojníky, kde vystavován nejen musí dostát nejen náročným studijním nárokům a fyzickým zkouškám, ale také mnohým psychickým tlakům. Nezbývá však už mnoho času, než nepřítel znovu udeří… Román Enderova hra byl roku 2013 zfilmován s Asou Butterfieldem, Harrisonem Fordem a Benem Kingsleym v hlavních rolích.

Knihu Enderova hra (autor Orson Scott Card) vám přečte Filip Kaňkovský a Pavel Rímský. Pořídit si ji můžete buď na CD nosiči za 349 Kč nebo si ji stáhnout na stránkách vydavatelství za cenu 299 Kč.

Kritik
Ve víně může být nejen pravda, ale i smrt. Kdo ji má na jazyku? Během degustačního turné po nepříliš známém vinařském regionu Gaillac zmizí nejlepší světový kritik vín Gil Petty. O rok později je nalezen ve vinici na jihozápadě Francie, oblečený do karmínového roucha Řádu božské láhve – společnosti, která se věnuje propagaci gaillackých vín. Jeho mrtvola, která byla celou dobu předtím zjevně uchovávána v červeném víně, stojí jako morbidní strašák přivázaná ke kříži mezi řádky zralé vinné révy. A vrah stále není dopaden… Když se Enzo Macleod po třech letech pustí do odloženého případu, zjistí, že v napohled klidném francouzském vinařství vře tvrdý boj plný chamtivosti, závisti a zoufalství. Potenciálním vrahem by mohl být kdokoli: místní vinaři, členové Řádu božské láhve, a dokonce i Pettyho dcera Michelle. Je někdo z nich připraven Enza zastavit, i kdyby měl zabíjet znovu?

Knihu Kritik (autor Peter May) vám přečte David Matásek. Pořídit si ji můžete buď na CD nosiči za 329 Kč nebo si ji stáhnout na stránkách vydavatelství za cenu 299 Kč.
novinky_knihy_prosinec_2016_onehotbooks
Vídeňské bratrstvo
Masová vražda na předměstí Osla vypadá nejprve jako náboženská msta. Oběti totiž patří k sektě Boží světlo, která se připravuje na soudný den. Nicméně vyšetřovatel Fredrik Beier a jeho nová kolegyně Kafa narazí na několik nesrovnalostí. Proč byla v sídle sekty laboratoř? K čemu byl jeho obyvatelům tak rozsáhlý monitorovací systém? Pochybnosti a podezřelé souvislosti je postupně dovedou až k hrůzným vědeckým experimentům během druhé světové války. Fredrik a Kafa se musí ponořit do temné minulosti členů sekty a to, co na začátku vypadalo jako tragický, ale jasný případ, se náhle mění v dramatický hon na brutálního zabijáka.

Knihu Vídeňské bratrstvo (autor Ingar Johnsrud) vám přečte Petr Stach. Pořídit si ji můžete buď na CD nosiči za 329 Kč nebo si ji stáhnout na stránkách vydavatelství za cenu 299 Kč.

text: redakce, patrneři / foto: bigstock, patrneři / komerční sdělení

Doporučené

1 komentář

  • Knihomolka 18/01/2017 at 14.58

    Všem co mají rádi historii a historické romány Chadwickovou rozhodně doporučuji! Je to spolu s Woodovou a Erskinovou moje nejoblíbenější spisovatelka. Podzimní trůn si tak určitě nenechám ujít :-) LB

    Odpovědět

Přidat komentář