Zábava/Kultura

Nymfomanka

Netrpělivě očekávaná novinka enfant terrible světového filmu a jedné z největších režisérských osobností současnosti Larse von Triera vypráví divoký a poetický příběh jedné ženy od dětství až do středního věku. Otevřeným přístupem k sexualitě film vzbuzuje kontroverze již dlouho před svým uvedením.

„Rád bych uvedl na pravou míru některé dohady, které se šíří na internetu. Finální střih filmu jsme viděli v srpnu v Kodani. Není pravda, že do kin směřuje cenzurovaná verze filmu. Nymfomanka obsahuje množství sexuálně explicitních scén a materiálu, který je pro účely kinodistribuce nezvykle otevřený. Erotika a násilí, které se ve filmu také objevuje, však rozhodně nejsou samoúčelné – jedná se o komplexní dílo, které životní příběh nymfomanky Joe i lidskou sexualitu obecně nahlíží z mnoha stran,“ vysvětluje za Aerofilms Jan Noháč.
ws_film_nymfomanka_02
Čtyřhodinový opus Nymfomanka bude pro pohodlí diváka rozdělen na dva díly, které budou do kin uvedené s dvoutýdenním odstupem. První díl vstoupí do kin netradičně na sv. Štěpána 26. prosince. „Chceme dát divákům příležitost zhlédnout tento snímek o Vánocích, tedy v čase, kdy k sobě mají lidé nejblíže,“ vysvětluje ředitel distribuční společnosti Aerofilms Ivo Andrle. Druhý díl se v českých kinech objeví 9. ledna.

Dánský režisér Lars von Trier je jedním z nejinvenčnějších režisérů současnosti s mimořádným autorským rukopisem. Každý režisérův nový film je diváky i kritikou velmi očekáván, neboť slibuje konfrontaci s něčím, co se na filmovém plátně běžně nezobrazuje. Režisér rád šokuje a boří společenská tabu, ať už jde o otevřenost sexuálních scén či silnou dávku černého humoru. Jeho filmy často dělí diváky i kritiky. Pro některé jsou jeho filmy plné rafinovaných poselství, šifer a symbolů, druhá část režiséra zatracuje za jeho posedlost zobrazováním emocí obnažených až dřeň a detailů balancujících na hranici vkusu. Jisté je, že na jeho filmy se do kina chodí a žádného diváka nenechávají chladným. Mezi režisérovy nejznámější snímky patří Prolomit vlny, Tanec v temnotách, Melancholie, Dogville, Kdo je tady ředitel?, Antikrist.
ws_film_nymfomanka_03
Teaser

Premiéra: 26. 12. 2013 a 9. 1. 2014
Režie: Lars von Trier
Scénář: Lars von Trier
Kamera: Manuel Alberto Claro
Hrají: Charlotte Gainsbourg, Shia LaBeouf, Stellan Skarsgård, Stacy Martin, Willem Dafoe, Jamie Bell, Connie Nielsen, Mia Goth, Sophie Kennedy Clark, Christian Slater, Uma Thurman, Udo Kier, Jesper Christensen, Jens Albinus, Caroline Goodall, Jean-Marc Barr, Kate Ashfield, Nicolas Bro, Saskia Reeves, Michael Pas

text: Aerofilms.cz, redakce / foto: bigstock, Aerofilms.cz

Doporučené

Přidat komentář