Beauty/Fashion

Oči o vás prozradí víc, než si myslíte. Co říkají právě ty vaše?

Odpradávna se z očí věští nebo čtou nejrůznější zdravotní diagnózy. Mnohé studie potvrdily, že spojitosti nalezneme také mezi barvou očí a charakterovými vlastnostmi. Vyjádření aktuální nálady výrazem obličeje se lidé naučili ovládat. Barvu očí a to, co o vás vypovídá, ale nijak neovládneme. Přečtěte si náš článek a možná budete překvapeni, jak přesně jednotlivé popisy sedí.

Modré oči
Jako první jsme zvolili nejžádanější barvu očí. Tedy pokud bychom si mohli vybrat, jakou barvu očí bychom chtěli, nejčastější odpovědí by byla modrá. Přitom ani nevíme, že vznikly dědičnou chybou – mutací genu, a to někdy před 6 – 10 000 lety.

Co na vás prozradí modrá barva očí? Majitele této barvy očí charakterizuje především pravdomluvnost, oddanost a starostlivost. Na druhé straně tito lidé patří mezi velké manipulátory, umějí být chladní či depresivní. Své partnery si hledají intuitivně. Dávají spíše na instinkt než na rozum, a proto mohou vystřídat více partnerů, než narazí na toho pravého. Vztahy mezi stejně modrookými nejspíše dlouho nevydrží, protože mají potřebu se převychovávat a druhému dominovat. Naopak šťastný a pevný vztah může vzniknout mezi majiteli modrých a hnědých očí.

Hnědé oči
Hnědookých lidí je na světě většina, dokonce až 90 %. Tato barva je geneticky dominantní. Mají mnoho různých odstínů, například hodně světlý, kaštanový, oříškový či úplně nejtmavší. Máte kolem sebe hnědooké lidi, jací jsou? Takoví lidé jsou velmi cílevědomí, optimističtí a spolehliví. Bývají úspěšní ve všem, co si usmyslí. Pokud se ale přece jen dostaví neúspěch, propadají bezmoci a sebelítosti. Oproti modrookým méně spí a také se ráno dříve probouzí, není tedy divu, že mezi hnědookými najdeme mnoho workoholiků. Vztahy mezi hnědookými vychází, jen pokud jsou založeny na velké toleranci. Úspěšný vztah by mohl vzniknout se zelenookými. Ti ale musí být připravení chopit se zodpovědnosti a běžných starostí.
A beautiful young whiteheaded woman is in red clothes, isolated on a white backgroundZelené oči
Pokud má člověk zelené oči, jsou jím ostatní doslova fascinovaní. Tuto barvu má totiž velmi malé procento populace, pouze 2 %. Narozdíl od dalších barev jsou zelené oči jinak vnímány ženami a jinak muži. Zatímco ženy jim přisuzují žárlivost či faleš, na muže působí sexy a záhadně.

Co byste měli vědět o zelenookých lidech? Zelenoočka jsou originální, smyslní, umí flirtovat a zaujmout na první pohled. Plusem je také jejich obrovská trpělivost. Naopak velmi těžko vzbuzují důvěru a spolehlivost. Jsou nepředvídatelní a umí pracovat pod tlakem. Pokud je někdo zklame či jim ublíží, mají sklony k pomstychtivosti a naschválům. Zelená a zelená ve vztahu znamená hodně žárlivosti, naopak zelená a hnědá lásku na celý život.

Náš tip: Zajímá vás, jak byste vypadali s jinou barvou očí? Toužíte oživit svůj vzhled a zkusit něco nového? V tom případě sáhněte po barevných kontaktních čočkách. Osud či charakter tím sice nezměníte, ale jednoznačně vzbudíte pozornost. “Trendem posledních let jsou barevné jednodenní kontaktní čočky. Díky tomu můžete mít barvu očí jakoukoliv. Barevné kontaktní čočky jsou k dostání i s dioptriemi, a tak zkrátka nepřijdou ani nositelé klasických kontaktních čoček,” doporučuje Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.cz, online prodejce dioptrických i slunečních brýlí a kontaktních čoček.

Oční typologie však řadí lidi a jejich vlastnosti také podle velikostí očí, jejich vzdálenosti, tvaru či sešikmení. Mezi zajímavosti patří fakt, že při vzteku se nám zorničky zmenší na velikost špendlíkové hlavičky, nebo že pohled z očí do očí trvá průměrně 1,18 vteřin. Přirozenou barvu vašich očí pak podtrhnou trendové brýlové obroučky.

Široký výběr dioptrických či slunečních brýlí i kontaktních čoček pro všechny typy zakoupíte na www.alensa.cz.

Zdroj: Alensa.cz, foto: bigstock / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář