Zábava/Kultura

Padesát odstínů svobody

Fifty Shades Freed – Padesát odstínů svobody – očekávaný závěrečný třetí díl nejúspěšnějšího světového knižního bestselleru a nejprodávanější knižní řady současnosti vyjde v českém překladu již 6. září 2013.

Fifty Shades Freed: Padesát odstínů svobody
Trilogie Fifty Shades napíše již počátkem září svůj poslední odstín – odstín „svobody“. Ve chvíli, kdy se Anastasia Steeleová poprvé setkala s mladým úspěšným podnikatelem Christianem Greyem, netušila, jak moc se jí změní život… Ana od počátku věděla, že vztah s jejím Stínem nebude procházka růžovou zahradou. Musí se naučit sdílet s Christianem jeho styl života, který jí nikdy nebyl vlastní, aniž by ztratila sama sebe, svou vlastní integritu a nezávislost; Christian musí na oplátku překonat svou posedlost kontrolou a vypořádat se se svými vnitřními démony. Nyní, když jsou konečně spolu, prožívají nekonečnou lásku, vášeň, vzájemnou blízkost a otvírá se před nimi svět nekonečných možností. Zdá se, že mají všechno. Pak ale zasáhne osud a před Anou vyvstávají její nejhorší noční můry…

Nyní, když jsou konečně spolu, prožívají nekonečnou lásku, vášeň, vzájemnou blízkost a otvírá se před nimi svět nekonečných možností.

Ukázka z textu:
Poslechne a sedá si zády k umyvadlu. Vyzouvám se z bot a odkopávám je k jeho ledabyle pohozené košili. Natahuju se do sprchy pro jeho šampon – Chanel. Koupili jsme ho ve Francii.
„Bude pánovi vyhovovat?“ Podržím ho v obou dlaních, jako bych ho nabízela v teleshoppingu. „Osobní donáška až z jihu Francie. Líbí se mi, jak voní… tak jako ty,“ dokončuju šeptem a vypadávám z role televizního prodejce.
„Jistě,“ přisvědčí pobaveně.
Beru si malý ručník z radiátoru. Paní Jonesová teda ví, jak udržovat ručníky nadýchané.
„Předklonit,“ zavelím a on poslechne. Přehazuju mu ho přes ramena, pak pouštím kohoutky a plním umyvadlo teplou vodou.
„Zakloň se.“ Hmm, líbí se mi mít věci pod kontrolou. Christian se zaklání, jenže je příliš vysoký. A tak si posouvá židli dopředu a pak ji celou sklápí, až se opěrka zapře o umyvadlo. Teď to vychází dokonale. Opírá si hlavu dozadu. Zvedá ke mně neohrožený pohled a já si nedokážu pomoct a culím se na něj. Beru si jednu ze dvou sklenic, které necháváme na koupelnové skříňce, a nabírám do ní vodu, kterou mu potom přelévám přes hlavu a namáčím mu vlasy. Skloněná nad ním celý proces opakuju.
„Ty tak krásně voníš,“ vydechne a zavírá oči.
Aspoň si ho můžu nerušeně prohlížet. Božínku. Dokážu se pohledu na něj někdy nabažit? Dlouhé tmavé řasy mu vrhají stín na tváře, rty má lehce rozevřené, s malým tmavým otvorem uprostřed, připomínajícím krystal diamantu. Slyším, jak jím tiše vdechuje. Mmm… jak já bych mu teď jazykem –
Nalévám mu vodu do očí. Sakra! „Ježiši, promiň!“
Sevře cíp ručníku a se smíchem si ji z nich vytírá.
„Hele, já vím, že jsem magor, ale utopit mě nemusíš.“
Se zahihňáním se skloním a lípnu mu pusu na čelo. „Tak mě neprovokuj.“
Dává mi ruku do týla a pohne se tak, aby svými rty ukořistil ty mé. Krátce se na nich zdrží a přitom se mu z  hrdla ozve hluboké spokojené zamručení. Ten zvuk má přímou linku na svaly v mém podbřišku, je tak svůdný. Christian mě pouští a poslušně se opírá zpátky. Upře na mě odevzdaný pohled. Na malý okamžik působí tak zranitelně, jako dítě. Píchne mě z toho u srdce.
Mačkám si trochu šamponu do dlaně a začínám mu ho vtírat do vlasů, rytmicky mu kroužím prsty pěkně od spánků, přes temeno hlavy a pak po stranách až dolů do týla. Znovu zavře oči a znovu vydá ten smyslný zvuk.
„To je příjemné,“ vydechne po chvíli a já skoro cítím, jak se pod pevným, jistým dotykem mých prstů uvolňuje.
„Tomu věřím,“ souhlasím a dávám mu další polibek na čelo.
„Líbí se mi, jak mě škrábeš nehty.“ Oči má stále zavřené a vypadá tak spokojeně – už vůbec ne zranitelně. Páni, jeho výraz se najednou tak změnil a je to krásný pocit, vědět, že je to mou zásluhou.
„Hlavu nahoru,“ nařídím mu a on poslechne. Hmm – na to bych si dokázala zvyknout. Vtírám mu mydlinky i do vlasů na krku a přitom mu jemně přejíždím nehty po kůži.
„Zpátky.“
Zaklání hlavu a já mu z ní pomocí sklenice splachuju pěnu. Tentokrát se mi daří ho nepošplíchat.
„Ještě jednou?“ zeptám se.
„Ještě, prosím.“ Zamžourá a vyhledá mě tím spokojeným pohledem. Zaculím se na něj.
„Už se na tom pracuje, pane Greyi.“
Otáčím se k umyvadlu, které normálně používá Christian, a plním ho teplou vodou.
„Na oplachování,“ objasňuju, když se jeho pohled mění na tázavý.
Opakuju celý proces s šamponem a u toho naslouchám jeho vyrovnanému hlubokému dechu. Když má vlasy celé pokryté pěnou, ještě jednou si vychutnávám pohled na přitažlivý obličej svého muže. Nedokážu mu odolat. Jemně ho pohladím po tváři, on pootevře oči a téměř rozespale na mě skrz ty dlouhé řasy zamžiká. Nahnu se a zlehka ho cudně políbím. On s úsměvem zavře oči a nadmíru spokojeně vydechne.
Ježkovy zraky. Kdo by si byl pomyslel, že po té naší odpolední hádce bude tak pohodový? A bez sexu!
Nakláním se těsně nad ním.
„Hmm,“ zapřede uznale, když se mu má prsa otřou o tvář. Potlačuju nutkání se zavlnit a vytahuju špunt, takže z umyvadla mizí voda plná bublinek. Christian pohne rukama směrem k mým bokům a chytá mě za zadek.
„Laskavě neobtěžujte personál,“ zareptám naoko nesouhlasně.
„Nezapomínejte, že jsem hluchý,“ řekne, aniž by otevřel oči, sjede rukama níž a začne mi vyhrnovat sukni. Plesknu ho přes paži. Ta hra na kadeřnici mě baví. Roztáhne koutky do širokého úsměvu jako kluk, kterého jsem přistihla u něčeho nedovoleného, na co je ale v skrytu duše náležitě hrdý.
Znovu si beru sklenici, ale tentokrát používám vodu z vedlejšího umyvadla, abych mu pečlivě spláchla i zbytky šamponu z vlasů. Dál se nakláním těsně nad ním a on si nechává dlaně na mých půlkách, hněte je mezi prsty, chvíli do stran, pak zase nahoru a dolů… hmm. To už se zavrtím a jemu znovu zabublá v hrudi ten zvuk.
„A je to. Všechno spláchnuto.“

Fifty Shades of Grey: Padesát odstínů šedi
Strhující erotický román o temných touhách v každém z nás…

Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a… tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží – ovšem za vlastních, specifických podmínek…

Fifty Shades Darker: Padesát odstínů temnoty
Druhý díl erotického románu o temných touhách v každém z nás…

Poté co Anastasia Steeleová na vlastní kůži pocítí, jak temná jsou tajemství Christiana Greye, opouští ho. Přese vše, co se mezi nimi stalo, na něj stále nemůže zapomenout. Když jí tedy Christian předloží novou smlouvu, nemůže odolat a vrací se k muži, kterého miluje. Postupně odhaluje všechna tajemství a zjišťuje, že jeho padesát odstínů šedi je temnějších, než si kdy dovedla představit.

A zatímco Christian bojuje se svými démony, Ana musí učinit nejdůležitější rozhodnutí ve
svém životě…

text: Albatros Media, redakce / foto: bigstock, Albatros Media

Doporučené

Přidat komentář