Fashion

Pantone: Podzimní barevné trendy

Každý rok vydává firma Pantone své sezónní předpovědi barevných trendů v módě. V té na letošní podzim je silně zastoupena zelená – od tmavě zelené lišejníkové (Deep Lichen Green) v přírodním odstínu až po zelenožlutou lipovou zeleň (Linden Green) a samozřejmě, Pantonem vyhlášenou, ‚barvu roku‘ – smaragdově zelenou (Emerald).

Mimo zelených odstínů se v předpovědi objevila také purpurová (Acai), modrá (Mykonos), červená (Samba) nebo růžová (Vivacious).

Smaragdově zelená přináší do palety luxus a eleganci, do žluta laděná lipová zeleň lehkost a světlo, do tmavých tónů podzimu. Obě barvy můžete kombinovat třeba s odvážnou a rozjímavou modrou Mykonos. Exotická fialová Acai se hodí ke smaragdové nebo červené barvě Samba, pro vytvoření dramatického vzhledu.
Pantone_barvy
Dekorativní oranžová Koi je oslňující a třpytivá. Fuchsiově růžová Vivacious dodává paletě temperamentní smyslnost. Bohatý odstín lišejníkové zelené Deep Lichen Green, rtuťovitě šedé Turbulence a okouzlující hnědé Carafe nabízejí zajímavou alternativu k černému základu, tradičnímu pro chladnější měsíce.

„Stejně jako se mění listy na podzim, bude mít spotřebitel nyní možnost změnit svůj „vzhled“ a vyzkoušet nový přístup k šatníku pro svižné nadcházející dny“, řekl Leatrice Eiseman, výkonný ředitel Pantone Color Institute ®. „Podzimní Paleta roku 2013 umožňuje všestrannost a experimentování.“

text: redakce / foto: bigstock

Doporučené

Přidat komentář