Představujeme

Představujeme: Varta Ultra Fast Charger +: Rychlé nabíjení baterií s displejem

Řešíte pořád dokola nákupy baterií do hraček pro děti, do dálkových ovladačů nebo svítilen? Už vás nebaví za baterie utrácet? Spásou může být pořízení nabíječky a nabíjecích baterií. Některé nabíječky navíc nabízejí i rychlé nabíjení, a tak děti nemusí dlouho čekat na svoji oblíbenou hračku, večer nemusíte trávit bez televize a vaše hodiny na zdi už mohou cca za 15 minut znovu ukazovat přesný čas.

Novinka v podání Varta Ultra Fast Charger+ je již několikátou generací oblíbené nabíječky. V této poslední verzi nabízí rychlé nabíjení, povedený design, menší rozměry a informativní displej.

Jak už název napovídá, nabíječka staví hlavně na rychlém nabíjení baterií AA/AAA typu NiMH. Majitel si může vybrat z normálního nebo „ultra“ rychlého nabíjení pomocí posuvného tlačítka na zadní straně nabíječky. Konkrétně jsou k dispozici tři různé režimy nabíjení – quick charge, charge a refresh. Poslední režim slouží k obnovení „života“ ve starších akumulátorech, kde se mohl projevit paměťový efekt. Co se rychlého nabíjení týče, tak Ultra Fast Charger+ nabízí v řeči faktů nabíjecí proud pro 2x AA až 8000 mA, resp. pro 4x AA až 4000 mA pro každou baterii. V případě AAA pak pro 1-2x AAA 3000 mA, resp. 3-4x AAA 1500 mA pro jednotlivou baterii. Drtivou většinu baterií tak nabije za méně jak hodinu v rychlém režimu.
Varta_LCD_UltraFastCharger+displejKaždý ze slotů nabízí vlastní nabíjecí kanál, tak je možné mixovat jak kapacity, tak i typy baterií (AA/AAA). Displej nabíječky informuje o průběhu nabíjení v procentech, aktuálnímu napětí baterie, nabíjecím proudu (mA) a celkové době dobíjení. Jednotlivými údaji lze přepínat pomocí tlačítka na vrchu nabíječky.

Z bezpečnostních funkcí nechybí kontrola teploty, ochrana proti zkratu a vložení špatné či alkalické baterie. Samozřejmostí je nabíjení s podporou MINUS DELTA V a funkce trickle charge, která udrží vložené baterie plně nabité. Samozřejmostí je 3letá záruka a přiložený 12V adaptér pro nabíjení v automobilu. Součástí balení s nabíječkou jsou také 4x AA 2100 mAh.

Cena: 1699 Kč. Zakoupíte např. na www.mall.cz. Více informací najdete na www.varta-consumer.com.

Zdroj: Varta / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář