Fashion, Luxury

Pro letošní Ples v Opeře navrhl korunku Karl Lagerfeld

„Le beau Danube bleu“ – tedy Krásný modrý Dunaj, to je název korunky, kterou navrhl slavný návrhář Karl Lagerfeld ve spolupráci se Swarovskim pro letošní vídeňský Ples v Opeře. Korunku zdobí dohromady 394 čirých a safírově modrých krystalů a pět krystalových perel. Lagerfeld tak vytvořil korunku, která v sobě pojí klasické i moderní elementy a ztělesňuje nadčasovou eleganci. Nosit ji budou debutantky na vídeňském Plese v Opeře, který se koná 23. února.

Název korunky „Le beau Danube bleu“ nepadl náhodou. Slavný valčík „Na krásném modrém Dunaji“ od Johanna Strausse ml. slaví letos v únoru své 150. jubileum. Podle Lagerfelda je korunka jeho vizí korunovace Dunaje.
lagerfeld_ples_v_opere_02
Vídeňský Ples v Opeře je vyvrcholením vídeňské plesové sezóny. Rakouský výrobce broušeného křišťálového skla Swarovski spolupracuje s Plesem v Opeře už od 50. let a každoročně vybírá návrháře, kterého pověří s návrhem korunky. Podle organizátorky vídeňského Plesu v Opeře Marie Großbauerové je skutečnost, že letošní korunku na počest 150. jubilea vídeňského valčíku, navrhl právě světoznámý návrhář Karl Lagerfeld, pro ples splněním snu a velkou ctí.

foto: Skica korunky letošního Plesu v Opeře/(c) Karl Lagerfeld
foto: Korunka letošního Plesu v Opeře/ (c) Thomas Schrott/Swarovski

zdroj: Zahraniční kancelář města Vídně

Doporučené

Přidat komentář