Profíci radí

Proč je důležité mít životní pojištění

Náš spokojený život závisí do určité míry i na dostatku peněz, ač rádi říkáváme, že na nich nezáleží. Pojištění nám nemůže zaručit štěstí, lásku a zdraví, ale může nám zajistit dostatek peněz v době, kdy nás právě zdraví zradí. Jak nám pomůže dobré životní pojištění.

Dobré životní pojištění:
Dorovná náš příjem, když jsme dlouhodobě nemocní
Vyplatí nám dostatečnou částku na důstojný život, pokud se staneme invalidními
Při úrazu s trvalými následky nám zaručí peníze na kompenzaci postižení
Pomůže nám soustředit se na léčení vážného onemocnění a nedělat si starosti s příjmem
Nahradí náš příjem blízkým, o které se už sami nemůžeme postarat

Proč je řeč stále o penězích?
Protože o ně jde bohužel až na prvním místě. Pojištění nemůže zabránit tomu, aby se nám staly špatné věci, ale může zajistit, abychom s jejich důsledky mohli žít dál důstojně. Když nám zdravotní komplikace znemožní dosavadní způsob života a obvyklý výdělek, klesne podstatně náš příjem.

Životní pojištění by mělo žít s námi
Každý jsme jiný; někdo je rád sám a nehodlá to nikdy změnit. Někdo si neumí představit svůj život bez rodiny a úzkého kontaktu s ní. Někdy své nezvratné plány změníme tak rychle, že se sami nestačíme divit. Nebo to někdo udělá za nás.

Vypadnou klientovi příjmy? Pojištění lze uspat a přerušit placení až na půl roku.

Potřebujeme proto každý jinak nastavené pojištění. A když se změníme, potřebujeme změnit i naše pojištění. Při významných životních událostech, jako je například svatba nebo narození dítěte, je možné navyšovat pojistné částky bez zkoumání zdravotního stavu.

Zkrátka je dobré, když životní pojištění tzv. žije s Vámi, je flexibilní. Takovým životním pojištěním je například Flexi od Kooperativy.

Je postel vaše nejoblíbenější místo?
K tomu se nás přihlásí mnoho. Jen v ní ale nebýt upoután proti své vůli! Zpočátku je to příjemné trochu si pohovět. Tak to obvykle začíná. Když ale neschopenka trvá, začínáme myslet na to, kolik vlastně příští měsíc budeme mít na výplatní pásce. A po nějakém čase už to taková pohoda není. Konečně se vrátíme do práce a po pár dnech nám začne být zase zle…

Co vyřeší pojištění pracovní neschopnosti?
Ze správně nastaveného pojištění vyplatí pojišťovna za každý den částku, která v součtu s nemocenskou dorovná příjem, který bychom si vydělali. Můžeme si zvolit odkladnou dobu, za kterou plnění nedostaneme, díky které je pojištění levnější (plnění od 15., 29., 57. dne následně, od 29., 57. dne zpětně). Při opakovaných pracovních neschopnostech ze stejné příčiny už dostáváme plnění hned od prvního dne.

Zdroj: Kooperativa, foto: bigstock / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář