Dlouhé vlasy na počkání

Málo která žena, už jako malá holčička, netouží po dlouhých, hustých, krásných vlasech. Ne všem je však takový dar dopřán přírodou, a proto se mnohdy uchylujeme k jiným metodám, jak takové vlasy získat. Všechny metody prodloužení či zahuštění vlasů, jsou založeny na obdobném principu. Základním rozdělovačem metod je to, zda jsou vlasy prodlužovány za tepla či za studena. Dnes se podrobněji podíváme na 4 metody prodlužování a zahušťování vlasů.

Prodlužování vlasů za tepla (chemické prodlužování)
Při chemickém provedení získáte pevné, téměř neviditelné spoje. Nejpoužívanější a také nejoblíbenější metodou chemického prodlužování vlasů je metoda keratinová.

Nejpoužívanější a také nejoblíbenější metodou chemického prodlužování vlasů je metoda keratinová.

Keratinová metoda
Keratinová hmota, tzv. nehtík, se zahřeje na teplotu 80-150 stupňů Celsia. Následně se k vašim přírodním vlasům, působením tepla, pomocí keratinových kleštiček, připnou prameny vlasů správné barvy a délky. Po napojení všech pramenů se vlasy důkladně vyžehlí. Poté následuje úprava střihu. Takto prodloužené vlasy vyžadují určitou péči. Je třeba používat šampony a kondicionéry určené pro prodloužené vlasy, nezbytné je několikrát denně vlasy pročesat speciálním kartáčem a jednou za 2 měsíce navštívit kadeřníka, aby vlasy posunul (záleží na rychlosti růstu vašich přírodních vlasů).

Metoda Bond plus
Metoda Bond plus je variací keratinové metody. Aplikace probíhá za pomocí malých trubiček, které jsou nasazeny na vlasy společně s prodlužujícím pramenem. Díky keratinovým kleštičkám dojde k zahřátí trubičky a jejímu následnému smrštění. Tato metoda zaručuje pevné, nenápadné a zároveň velmi šetrné spojení prodlužovacích pramínků s vlastními vlasy. Spoje je nutné obnovit po uplynutí zhruba 3 měsíců.

Prodlužování vlasů za studena (mechanické prodlužování)
Tento způsob prodlužování vlasů je jednodušší, vlasové prameny jsou k Vašim přírodním vlasům přichyceny speciální sponkou s pojistkou (s použitím malých kroužků) nebo nalepeny jedno či oboustrannou lepicí páskou.

Metoda Micro ring
Jedná se o metodu velice šetrnou k přírodním vlasům, nevýhodou je však možnost větší viditelnosti spojů, disponujete-li jemnými vlastními vlasy. Aplikace probíhá bez použití tepla, chemických látek a lepidel. U takto prodloužených vlasů je třeba zhruba po 3 měsících spoje posunout (opět záleží na rychlosti růstu vlastních vlasů) a Micro rings obnovit, jinak by mohlo dojít k poškození vlastních vlasů.

Našívání vlasových tresů
Tento způsob je velice pracný, náročný na čas i na finance, je tedy méně používanou metodou. Tresy vlasů o šířce 10-15 cm se pomocí malých uzlíčků navazují na přírodní vlasy po celé zadní straně hlavy. Nutností je spoje obnovovat (uzlíčky rozvázat a znovu navázat) každé 3 až 5 týdnů. Na rozdíl od metody Micro ring, jsou ale spoje velmi malé, tedy téměř neviditelné.

Velmi důležité je vybrat správnou barvu a délku.

Doporučení
Rozhodnete-li se pro některý ze způsobů prodloužení vlasů, vyberte si pečlivě partnera (salon), který vám tuto proceduru provede. Vždy zvažte poměr kvalita-cena, to nejlevnější mnohdy nebývá to nejlepší. Velmi důležité je vybrat správnou barvu a délku. S tím, stejně tak jako s následnou péčí, by vám v profesionálním salonu měli být schopni poradit.

text: redakce / foto: pixmac

Sdílejte článek s přáteli

Doporučené články

Značka Dortie´s, známá svými lahodnými dorty, opět dokazuje, že má srdce na správném místě. Ve spolupráci s Nadačním fondem Veroniky

Připravte se na týden plný exkluzivních nabídek, inspirativních módních trendů a nezapomenutelné atmosféry. Podzimní Shopping Week ve spolupráci s magazínem

Babí léto – období, kdy se dny zkracují, rána jsou chladná, ale sluneční paprsky stále příjemně hladí naši tvář. Je

Přidejte se k nám