Profíci radí

Profesionální vlasová poradna Paul Mitchell

Profici_radi_Paul_Mitchell_2018_220
Nejsou vaše vlasy ve formě? Nejsou takové, jaké byste je chtěli mít? Jsou suché nebo naopak mastné, těžko upravitelné, rychle ztrácejí svůj objem a tvar? Potýkáte se s lupy nebo mastnou pokožkou hlavy? Možná stačí málo, lehká úprava střihu, používání určité řady produktů, nebo jen změnit návyky a Vaše vlasy budou takové, jaké si je přejete mít.

Časopis Woman&Style vám ve spolupráci s prestižní značkou Paul Mitchell už čtvrtým rokem přináší vlasovou poradnu, kam můžete zasílat své dotazy ohledně problémů s vlasy nebo vlasovou pokožkou.

Každý druhý měsíc vybíráme 3 dotazy, na které profesionálové z Paul Mitchell odpoví, a jejichž zasilatele odměníme doporučenými produkty Paul Mitchell.

Pro letošní srpnovou poradnu byly vybrány dotazy těchto čtenářek: Yvonne F., Praha, Eva M., Liberec a Radka Š., Kroměříž. Zaměříme se v ní na správnou péči o vlasy dospívajících, na péči o vlasy, které dostaly zabrat v horkých letních dnech, a na to, jak dostat do formy vlasy i vlasovou pokožku, jejichž stav se viditelně zhoršuje.

Yvonne: Dobrý den, vaši poradnu sleduji již druhým rokem, zhruba před rokem jsme také začala používat kosmetiku Paul Mitchell. Mám dospívající dceru (15 let) a chtěla bych ji naučit také na tuto kosmetiku, neboť ji považuji za velmi kvalitní. Dcera má pěkné silné vlasy pod ramena, přirozeně hnědé a chtěla bych, aby to tak i zůstalo. Poradíte mi prosím jako řadu ji vybrat, aby se její vlasy neničily, nezačaly se třeba třepit nebo slábnout tím, jak porostou do délky – přeje si do budoucna dlouhé vlasy.
paul_mitchell_poradna_srpen_2018_yvonne
Milá Yvonne, děkujeme za dotaz. Mějte na paměti 3 základní pravidla péče o vlasy: výběr kosmetiky, šetrné mytí a šetrný styling, tedy kosmetika přímo na míru pro dané vlasy. V tomto případě volte šampon Awapuhi Shampoo™ společně s kondicionérem The Detangler™ z řady Original. Šampon a kondicionér jsou základem pro kvalitní domácí péči. Vlasy je nejlepší umývat v záklonu, tedy ve stoje. Malé množství produktu rozpěníme v ruce a vmasírujeme všude do pokožky hlavy. Necucháme, nedrhneme, nepereme. Pak lehce stáhneme šampon do délek. V případě potřeby tento postup opakujeme. Vlasy opláchneme, vymačkáme přebytečnou vodu a do délek a konců naneseme kondicionér a pročešeme. Necháme 1-3 minuty působit a spláchneme. Pak je důležité vlasy vyfénovat, aby se nezapařila pokožka hlavy. Rychlý, efektivní způsob je takový, že fén s náhubkem (takový zúžený konec fénu – je důležité ho mít) nastavíte na nejrychlejší proud vzduchu a na střední teplotu. Takto vyfoukáte s pomocí prstů, a když jsou vlasy tak z 95 % suché, nastavíte fén na pomalý proud vzduchu a na nejvyšší teplotu a pomocí kartáče dotvarujete. To vše zabere na tuto délku vlasů cca 10 minut. V případě, že by dcera nechtěla vyhladit vlasy do rovna, nebo dotvarovat, může druhou fázi fénování vynechat. Co se týče stylingu jako takového, pokud vyloženě netouží mít nějaké speciální účesy, objem atp., vystačí si se základní péčí doplněnou před foukáním o The Cream® z řady Soft Style. Ten obsahuje UV filtry, které se na léto hodí.

Eva: V květnu jsem se vrátila z dovolené u moře, kde moje vlasy dostaly hodně zabrat – koupání v moři, v bazénu, potápění. Ráda bych se dozvěděla, zda je ve vaší nabídce něco, co by dalo vlasy expresně dohromady. Jsou suché, roztřepené, barva vybledlá… Nechci je v tomto stavu barvit, abych je ještě více nepoškodila.
paul_mitchell_poradna_srpen_2018_eva
Milá Evo, poškození vlasů můžete zabránit používáním vhodné vlasové kosmetiky již při dovolené. Ve Vašem případě bychom ale pro nápravu stavu vlasů doporučili šampon Moisturizing Lather Shampoo® a kondicionér Keratin Cream Rinse® z řady Awapuhi Wild Ginger® Repair v kombinaci s dvousložkovým sprejem s tepelnou ochranou Ultimate Color Repar® Triple Rescue® z řady Ultimate Color Repair®. Tato trojkombinace by měla vlasy rychle vrátit do formy.

Radka: Dobrý den, nevím, zda mi dokážete poradit, zda můj dotaz není spíš pro dermatologa, ale zkusím to. Zhruba dva měsíce pozoruji viditelné zhoršení stavu vlasů i vlasové pokožky. Vlasová pokožka je suchá, místy se i olupuje, vlasy jsou suché, v podstatě neupravitelné, pokud je neumyji, tím se ale zase zhorší kůže na hlavě. Také mám pocit, že mi vlasy více padají.? Lze můj problém řešit výběrem vhodné kosmetiky?
paul_mitchell_poradna_srpen_2018_radka
Dobrý den, Radko. Příčiny Vašeho problému mohou být různé. Pokud si například mokré vlasy nevyfoukáte fénem, pokožka se zapaří a problém je na světě. V případě, že pozorujete také zhoršení stavu vlasů a jejich vypadávání, viníkem může být stres. Zkuste se také zamyslet nad tím, zda jste v poslední době nezměnila životosprávu. Zásadní je rovněž správná péče o vlasy a pokožku hlavy, s kterou Vám nejlépe poradí odborníci v kadeřnickém salonu. Každopádně vyzkoušejte šampon Lavender Mint Moisturizing Shampoo™, kondicionér Lavender Mint Moisturizing Conditioner™ a nezatěžující sprej Lavender Mint Conditioning Leave-In Spray z řady Tea Tree Lavender Mint. Pokud však Váš problém bude přetrvávat déle než 3 měsíce, doporučujeme návštěvu trichologa.

Dotazy do vlasové poradny můžete zasílat na: redakce@womanandstyle.cz.

Více o produktech Paul Mitchell najdete na: www.paulmitchell.cz.

Doporučené

1 komentář

Přidat komentář